Partizan ispustio pobedu na isti način i po ko zna koji put

Košarkaši Partizana izgubili su utakmicu 26. kola Evrolige protiv Bajerna iz Minhena rezultatom 78:79 nakon trojke Silvana Franciska za pobedu i tako sebi drastično otežali put u dalju fazu takmičenja.

Moglo bi se reći da je Partizanova startna petorka dobro otvorila ovu utakmicu. Pogađali su Džejms Naneli i Kevin Panter za tri poena, Partizan je brzo otišao na rezultat 8:2. Međutim, nakon toga desila se prva izgubljena lopta i greške crno-belih kaznili su Edvards i Vajler-Beb trojkama, a Bajern je imao i seriju od 9:0.

Gosti su bili veoma raspoloženi van linije 6,75, Bajern je na dva minuta do kraja prve deonice imao +5, ali Partizan je mini-serijom ubrzo smanjio tu razliku. Ipak, na kraju treće četvrtine i 5/11 šuta za tri poena gostiju, oni su i vodili 23:26.

Andreas Obst otvorio je drugu četvrtinu trojkom, potom pogodio još jednu, dok su za domaće poentirali Panter, Ledej i Avramović. Tada je na sceni nastupio Frenk Kaminski, koji je pogodio četiri trojke iz isto toliko pokušaja u drugoj deonici! Moglo bi se reći da je održavao vođstvo koje su crno-beli napravili njegovim ulaskom do kraja prvog poluvremena, posle kog je Partizan vodio rezultatom 45:41. Pomenuti Frenk Kaminski je imao 12, a Kevin Panter 10 poena posle 20 minuta. Sa druge strane je Danko Branković ubacio, reklo bi se vrlo lako, 11 poena.

Drugo poluvreme je bilo atraktivnije za gledaoce i navijače domaćeg tima. Činilo se kao da je više igrača bilo raspoloženo, Partizan je igrao agresivnu odbranu i brzo došao do dvocifrene razlike, kada je poveo 57:47. Pre svega je Partizan pravio probleme gostima šutevima sa polu-distance, ali nisu uspeli da znatno nagrade trud u odbrani, pre svega zbog Silvana Franciska, heroja bavarske ekipe.

Silvan je vezao osam poena i istopio prednost od deset razlike, pa je tako izjednačio rezultat treće deonice i pred poslednjih 10 minuta, domaći su vodili rezultatom 63:59.

Prvih dva i po minuta četvrte četvrtine igrale su se dobre odbrane na obe strane i ni jedna od dve ekipe nije postigla poene. Obradović je zbog toga morao da uvede Pantera i Jaramaza, a Ognjen je onda prvi poentirao u poslednjem delu igre.

Do nekih dva i po minuta do kraja utakmice, Partizan je uspešno održavao prednost od tri do pet poena razlike, sve dok Silvan Francisko opet nije preuzeo stvari u svoje ruke i pogodio još jedan šut za tri, na šta se nadovezao i Ibaka lakim poenima na obruču. Nakon toga je Pi-Džej Doužer vezao šest poena, a +4 je bila razlika koju je Partizan imao. Na satu je ostalo 49 sekundi.

Ponitka je napravio faul nad Silvanom Franciskom koji je bio siguran sa linije za slobodna bacanja, potom Partizan nije iskoristio napad, odnosno Kevin Panter nije pogodio težak šut za tri sa levih 45 stepeni, a onda…

Velika greška igrača crno-belih, koji ponovo nisu pravili faul u poslednjem napadu protivnika, Silvan Francisko je ostao “jedan-na-jedan” sa Frenkom Kaminskim, krenuo ka košu, ali korakom unazad izbacio Frenka, te napravio sebi poziciju za šut i pogodio za tri poena.

Nakon dva tajm-auta i dobro odigrane akcije, Kevin Panter nije pogodio šut za pobedu, te je konačan rezultat bio 78:79. U redovima pobednika sa indeksom korisnosti 25 i 20 postignutih poena istakao se Silvan Francisko, već pomenuti heroj, dok su u redovima Partizana najbolju utakmicu odigrali Frenk Kaminski sa 14 poena i sedam skokova i Kevin Panter, koji je imao 22 poena uz tri uhvaćena skoka i dve asistencije.