Parni valjak ne staje, trijumf pred osnovcima!

Ostvario je zasluženu pobedu beogradski Partizan nad dobro poznatim protivnikom u vidu Studentskog centra. U ubedljivom meču uz određene padove u igri uspeli su da osvete poraz iz finala ABA Superkupa. Rezultatom 99-76 Panter i drugovi ostvarili su osmu pobedu, dok su gosti doživeli svoj peti poraz. Partizan je sada na deobi trećeg mesta sa ekipama Budućnosti i Cedevita Olimpije dok su Studenti na šetom mestu.

Dominacija Parnog valjka

Otvaranje prvog perioda i tri trojke domaćih. Pogađali su Ledej, Smajlagić i Mateuš Ponjitka. Reagovao je tajm-autom trener gostiju Dejan Jakara. Iza tajm-auta ponovo je bio precizan Poljak da bi potom Studentski centar po prvi put poentirao preko Drežnjaka. Odličan je bio Smajlagić igrom leđima prema košu kao i Zek Ledej još jednom trojkom. Četvrtinu su zatvorili Kaboklo sjajnim zakucavanjem, kao i Vukčević iz odbojke nakon ofanzivnog skoka.

Kraj uvodnog dela igre 31-13.

Bolji otpor Studenata

Druga četvrtina je bila nešto kvalitetnija što se tiče gostujuće ekipe. Upravo zakucavanje Ivišića je bilo jedan od lepših poteza na meču. Doužer je bio precizan za tri poena dok su Podgoričani pokušavali da pruže ikakav otpor preko Pavlićevića i Ivišića.

Potom su crno-beli ostvarili seriju od 10-0, dvema trojkama kapitena i njegovog zamenika. Kevin Panter i Danilo Anđušić su pogodili po trojku. Kraj serije je obeležio Balša Koprivica, prvo posterizovanjem Hadžibegovića na asistenciju Doužera, potom i poenima iz ofanzivnog skoka. Svoju kvalitetnu rolu Balša je začinio i blokadom šuta za tri poena.

Parket je potom okusio i mladi Savo Drezgić, ušavši u igru na četiri minuta do kraja poluvremena. Bio je precizan sa linije penala za svoje prve poene na ovom meču. Borna Kapusta i Mirković su svojim trojkama ublažili ovaj nalet Partizana na pogon omladinaca.

Kraj prvog poluvremena i rezultat je iznosio ubedljivih 53-23.

Najefikasniji u redovima šampiona Jadrana bio je Ponjitka sa osam poena, tri skoka i dve asistencije. Ledej je dodao takođe osam, a po sedam imali su Smajlagić, Koprivica i Anđušić. Balša je uhvatio i pet skokova pride, a isti broj uhvaćenih lopti imao je i Tristan.

Kod gostiju Kamenjaš je imao šest koševa, kao i pet skokova dok je isti broj poena imao Ivišić. Dominirao je domaćin u skoku sa duplo više uhvaćenih lopti od gostiju.

Gosti u naletu, Doukins precizan

Počelo je drugo poluvreme potpuno različito od prvog. Gosti su vezali pet poena i naterali Obradovića da pozove tajm-aut. Nakon minuta pauze došlo je još četiri poena za goste i razlika je bila -12. Vukčević je svojim zakucavanjem prodrmao redove svoje ekipe, potom je poentirao i Kaboklo. Drobnjak i Doukins su pogodili van linije 6.75 metara, a onda su u tri napada postignute tri trojke. Dve je dao Alen Smajlagić dok je jednu postigao američki bek Doukins. Isti igrač je zakačio laktom krilnog centra Partizana, koji je napustio parket do kraja četvrtine. Ledej je upisao četiri poena do kraja perioda, a gosti su istom merom odgovorili.

Ovaj period obeležila je povreda skočnog zgloba Ognjena Jaramaza, još jedan u nizu pehova, i posao za doktora Jakovljevića.

Završetak treće četvrtine 73-60.

Ne da se šampion

Prišli su Studenti na samo -9 na startu finalnog dela igre. Trgao je crno-bele prvo Željko minutom odmora, a potom i Kaboklo sa šest poena. Smajlagić je iz ofanzivnog skoka upisao poene pod faulom, i ponovo je bila osetnija prednost od +16. Drežnjak je pokušao trojkom ali nije se dao Parni valjak. Serijom od 8-0, koja je sadržala dve trojke, Pantera i Ledeja, i ponovo je razlika bila velika +23. Kraj serije, sjajna akcija u kontri, Panter je od tablu uposlio Perija Doužera džuniora koji je zakucao. Do kraja meča održavali su prednost i tako sve do kraja susreta.

Kraj meča 99-76.

Statistika

Zek Ledej je bio najefikasniji akter ovog duela sa 19 poena, dok je poen manje imao Alen Smajlagić. Bruno Kaboklo je upisao broj poena kao i rezervni centar ceno-belih Balša Koprivica. Oba igrača imala su po 13 koševa.

Goste je predvodio Mateo Drežnjak sa 14 poena i četiri asistencije. Oubri Doukins i Kenan Kamenjaš su imali po 11, a centar Podgoričana je uhvatio i devet lopti.

Domaći su bili precizni za tri poena sa 12/24, dok su gosti na istom broju pokušaja bili devet puta precizni. Do kraja meča je SC Derby bio raspoloženiji u skoku, a na meču smo videli čak 44 asistencije, izuzetna brojka.

Ekipa Partizana je još jednim trijumfom dodala na svoj pobednički niz. Dejan Jakara može biti zadovoljan igrom svojih pulena u trećem periodu kada su stigli veliku prednost rivala. Partizanu sledi gostovanje Žalgirisu u okviru Evrolige, dok u regonalnom takmičenju dočekuju drugu ekipu iz glavnog grada Crne Gore, ekipu Budućnosti, koju vodi bivši trener Studenata, Andrej Žakelj. Naredni ispit za SC biće večiti rival Crvena zvezda, ali ovog puta u domaćoj Morači. Zatvoreno je 11. kolo ABA lige, a šta nam naredno donosi saznajemo već u petak.