Rafalna paljba Crvene zvezde za prekid crnog niza!

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet dočekali su ekipu Igokee m:tel u 18. kolu AdmiralBet ABA lige. Konačan ishod meča bio je 104:71 za crveno-bele.

Domaći su bili izuzetno raspoloženi šuterski što ih je dovelo do još jedne pobede.

Samu utakmicu domaći su mnogo bolje otvorili. U jednom trenutku rezultat je bio 22:4, da bi na kraju deonice crveno-beli vodili 27:11.

Drugi kvartal se odigrao u stilu prvog. Ekipa Duška Ivanovića bila je bolja u ovom delu utakmice za čak 15 poena. Za poluvreme je Crvena zvezda postigla neverovatan 61 poen.

Do kraja trećeg perioda crveno-beli došli su i do prednosti od 40 poena. Poslednju deonicu obeležio je Nemanja Nedović sa 14 poena i gotovo perfektnim šutem.

Sve je to dovelo do konačnog ishoda 104:71 za Crvenu zvezdu.

izvor: YouTube/ABA Liga j.t.d.

Pre svega treba istaći da su igrači Crvene zvezde pogodili čak 19 trojki iz 30 pokušaja na ovoj utakmici, što dovodi do sjajnog procenta od 63%. Sa druge strane, igrači Igokee pogodili su svega pet trojki ali su šutnuli 16 puta.

Domaći su nadjačali goste u defanzivnom skoku. Odnos je bio 20-13 za domaćina. Obe ekipa su imale po pet ofanzivnih skokova što nije neka brojka.

Zadovoljavajući podatak za Crvenu zvezdu je da su izabranici Duška Ivanovića imali čak 31 asistenciju što se ne viđa svaki dan.

Ipak, nije sve bilo blistavo. I dalje imaju problem igrači Crvene zvezde sa izgubljenim loptama. Protiv ekipa iz ABA lige ne bi trebalo da imaju veliki broj istih, a na ovom susretu imali su ih 16.

U odnosu da broj asistencija, negiraju se, ali potrebno je popraviti taj segment. Tim koji sa klupe predvodi Vladimir Jovanović je imao 18 izgubljenih lopti.

Raduje činjenica da se Nemanja Nedović posle nekoliko slabijih partija vraća u formu i to sa boljim šutem. Postigao je čak šest trojki iz osam pokušaja što dokazuje da polako popravlja procente šuta. Postigao je 20 poena, a imao je identičan broj indeksnih poena.

Argentinac Fakundo Kampaco je odigrao još jednu izvanrednu utakmicu. On je zabeležio 14 poena i uz to je imao i pet asistencija za ukupan indeks 18.

Još jedan igrač koji je bio šuterski raspoložen je Ognjen Dobrić. Šutirao je trojke 4/6 uz ukupno 14 poena. Za Crvenu zvezdu je bitno da se Dobrić vrati u formu od prošle sezone.

Dabl-dabl učinak imao je Filip Petrušev. Postigao je 12 poena, od čega 10 u prvoj četvrtini i uhvatio 10 lopti. Ukupan indeks mu je bio 21.

Stefan Marković je za svega sedam minuta upisao šest asistencija, dok je Luka Vildoza za 10 minuta zabeležio 13 poena, uz stopostotan učinak šuta iz igre.

Što se gostujuće ekipe tiče, jedina svetla tačka na meču bio je bivši igrač Partizana, Nikola Tanasković. On je postigao 17 poena uz osam skokova što ga čini drugim najefikasnijim igračem tima.

Uz Tanaskovića je solidnu partiju pružio Haris Delalić koji je za 14 minuta provedenih na terenu upisao 10 poena uz 4/5 šut iz igre.

U četvrtak će crveno-beli igrati protiv Makabija u Evroligi, dok će tri dana nakon toga imati gostovanje protiv Zadra.

Tim iz Republike Srpske će nakon 10 vezanih poraza u svim takmičenjima imati priliku da prekinu niz u Baru protiv Mornara.