Partizan gazi u Evropi, crno-beli dobili pravog lidera na parketu!

Košarkaši Partizana odigrali su utakmicu za udžbenike u “Žalgirio Areni” i srušili litvanski tim u 14. kolu Evrolige rezultatom 93:85!

Partizan je tako vezao četvrti uzastopni trijumf u najelitnijem košarkaškom klupskom takmičenju i sada ima sjajan skor od osam pobeda i šest poraza, dok ekipa Kazisa Maksvitisa ima pet pobeda i devet poraza.

Najefikasniji u taboru beogradske ekipe bio je kapiten Kevin Panter sa 22 poena, a pratili su ga Dozijer sa 16, Naneli sa 14, Ledej sa 13 i Kaboklo sa 12 pogodaka. U timu Žalgirisa Evans je bio najraspoloženiji sa 33 poena, a podršku je imao u Šmitsu i Dimši koji su ubacili 18, odnosno 11 poena.

NAJBOLJE POLUVREME CRNO-BELIH OD POČETKA SEZONE!

Ono što je definitivno obeležilo magično veče Partizana u Kaunasu jeste prvo poluvreme koje su crno-beli odigrali poenterski najbolje od početka sezone, ubacili su rivalu čak 58 poena!

Ključnu prednost Partizan je ostvario već u prvih 20 minuta igre nošen maestralnom igrom američkih bekova Kevina Pantera i Pi-Džeja Doužera. Odlično je delovao Obradovićev sastav tokom najvećeg dela prve dve četvrtine, naročito u napadu. Imali su crno-beli visoke procente šuta, a neverovatno zvuči činjenica da je Partizan u celom poluvremenu izgubio samo jednu loptu. I to je na kraju i dalo rezultata jer su crno-beli ubacili 58 poena rivalu do odlaska na veliku pauzu.

DOUŽER I PANTER UTIŠALI “ŽALGIRIO ARENU”

Koliko je ova pobeda Partizana važna govori i činjenica da crno-beli već neko vreme igraju bez trojice važnih igrača – Kaminskog, Avramovića i Trifunovića. To je značilo da je Željko Obradović praktično “poverio” ovu utakmicu svojim najvećim adutima u koje ima dosta poverenja – Kevinu Panteru i Pi Džej Doužeru!

Kapiten crno-belih je na parketu proveo 35, a Pi Džej skoro 34 minuta. Niko nije sumnjao u sposobnosti koje Panter ima, pa je tako meč završio sa 22 poena, odigrao kapitenski onda kada je bilo najpotrebnije. Ali, od kada je Pi Džej Doužer stigao letos u Beograd iz NBA lige, svi su se pitali koji su dometi ovog momka. Na utakmici u Kaunasu, Amerikanac je pokazao liderske osobine na parketu i kako lako može da reši i one komplikovanije situacije u svoju korist. Svi su saglasni da je baš on igrač utakmice i da će u budućnosti biti motor Partizana. U Kaunasu je postigao 16 poena, imao sedam skokova i četiri asistencije. Sa indeksom 27 Doužer je MVP ove utakmice.

AMERIKANCI SRUŠILI SNOVE LITVANCIMA DA MOGU DO PREOKRETA

Tandem Doužer-Panter nije dozvolio Žalgirisu ni tračak nade ni u drugom poluvremenu. Istina, razlika je u nekoliko navrata bila jednocifrena, ali bi se odmah vratila na onu koja garantuje pobedu. Istakao se i Džejms Naneli, koji je pogađao trojke tri od pet (ukupno 14 poena), zatim Zek Ledej (13 poena, sedam skokova), a među dvocifrene se upisao i sjajni brazilski centar Bruno Kaboklo (12 poena, sedam skokova). Vredi istaći borbenost i doprinos Alena Smailagića (sedam poena, četiri skoka), kao i odlične epizodne uloge Tristana Vukčevića i Balše Koprivice.

Ovaj trijumf Partizana i te kako im može uliti ogromnu dozu samopouzdanja s obzirom na brojne nedaće koje su ih zadesile u poslednje vreme pred pakleno duplo kolo koje ih očekuje u Španiji protiv Valensije (19. decembar) odnosno Real Madrida (21. decembar).