Cedevita za osam minuta prosula veliku pobedu, 0/6 u Evrokupu!

Ekipa Cedevita Olimpije nakon ispuštene velike prednosti u poslednjoj četvrtini poražena je na gostovanju Veneciji rezultatom 95:87 u šestom kolu Evrokupa.

Veći deo prve deonice smo gledali rezultatsku klackalicu i smene u vođstvu, sve dok se Ljubljančani u poslednjem minutu nisu odlepili na prvi osetni plus od šest poena. Glavna figura prvog poluvremena, centar gostiju Amadu Sou je u prvoj četvrtini zabeležio sedam poena, da bi u drugom kvartalu sa devet vezanih poena zaustavio pokušaje Venecije da se još više rezultatski približe sredinom četvrtine. Ipak, ofanziva ekipe Simonea Pjanđanija je u poslednja četiri minuta poluvremena poene videla samo preko Karla Matkovića koji je sa šest poena u nizu održao Cedevitu na +5 pred veliku pauzu.

Nastavak je doneo povećavanje prednosti Zmajeva, kada su se poenterski priključili Jaka Blažič, ali i Klemen Prepelič koji je sjajno razigravao saigrače i meč završio sa čak 12 poena i 13 asistencija. Na ulasku u deset minuta odluke Cedevita je imala deset poena u plusu na svojoj strani, kojih je ubrzo boljim otvaranjem i ove deonice povećala na maksimalnih +12. Venecija je brzo napravila seriju 4:0 koju su sa tri pogođena slobodna bacanja iz faula i tehničke zaustavili gosti. Nakon tih iskorišćenih penala, italijanski tim je uspeo da za manje od minuta igre napravi seriju 9:0 i tako priđe na samo dva poena zaostatka. Seriju je nakratko zaustavio Prepelič bacanjima, da bi Braun sa pet vezanih poena napravio put ka preokretu, koji su trojkama overili Taker i Spisu. Semafor je pokazivao +5 za domaće, Cedevita nije uspela da iskoristi naredni i ključni napad, nakon kojeg Taker postiže poene koji jasno određuju ishod utakmice.

Igrači utakmice su Braun koji je najbolji poenter sa cifrom od 21 poena, dok ga je sa samo dva poena manje pratio Taker koji je ovaj meč i rešio u završnici. Sou je ostao sa 16 poena iz prvog poluvremena, koliko je imao i Blažič.

Cedevita ostaje bez pobede posle šest kola, dok Venecija sada ima dve pobede više. Ljubljančani polako gube svaku šansu za bilo kakvu borbu za nokaut fazu.