Partizan je u Areni slavio protiv ekipe Monaka. Kneževi poklekli pred fenomenalnom atmosferom.

izvor: EUROLEAGUE BASKETBALL

Startna petorka Partizana: Smailagić, Ledej, Papapetru, Panter i Madar.

Sa druge strane na parketu su se našli: Motiejunas, Blosomgejm, Braun, Džejms i Strazel.

PRVA ČETVRTINA

Utakmica je započeta poenima sjajnog Majka Džejmsa. Nakon 0/7 šuta iz igre na prošlom meču, Džejms je ovaj meč otvorio sa pet poena. Za ekipu Partizana prvi koš dao je Alen Smailagić, a nakon njega poenima se nadovezao Zek Ledej pogotkom za tri poena. Nakon nešto sporijeg starta, crno-beli su se na krilima Kevina Pantera i Jama Madara odlepili na deset razlike, serijom 14-0. Seriju Partizana prekinuo je Okobo poenima, a zatim i sjajnom asistencijom u kontri. Prva četvrtina završena je rezultatom 26-17 u korist crno-belih.

DRUGA ČETVRTINA

Mini serija Monaka od 5-0 na startu druge deonice odmah je dovela do tajmauta Željka Obradovića. Kada je potrebno tu je Matijas Lesor koji je poentirao iz akcije nakon tajmauta. Monako dolazi do preokreta uz doprinos Outare. Na drugoj strani Kevin Panter nastavlja tamo gde je stao i veže dve trojke, ali Okobo uspeva da održi svoju igru u sjajnom ritmu te da odgovori trojkama Partizana. Utakmica se dosta igra u serijama. Na kraju druge četvrtine rezultat je 48-47 za Partizan.

Najefikasniji u prvom poluvremenu u ekipi Crno-belih su Panter i Lesor sa po 14 poena, dok je u ekipi Monaka najefikasniji pojedinac Eli Okobo, ostali su dobro raspodelili svoje poene i skoro svi koji su igrali su uspeli da se upišu.

TREĆA ČETVRTINA

Drugo poluvreme otvara Džon Braun poenima sa poludistance. Za sada Partizan teško brani napade Monaka, ali uspeva ofanzivno da parira. Kevin Panter nastavlja u sjajnom šuterskom ritmu i trenutno su njegove trojke 4/5. Dosta srlja Majk Džejms pa ga Saša Obradović šalje na klupu. Jam Madar pokazuje da sjajno zna da čita odbranu protivnika i poentira iz prodora. Dve trojke je postigao Danilo Anđušić u ovoj četvrtini. Poslednji napad za Partizan završen je prvim poenima Dantea Egzuma sa linije za slobodna bacanja. Rezultat na kraju ove četvrtine je 69-68 za Partizan.

ČETVRTA ČETVRTINA

Karakterističan poluhorog Zeka Ledeja uz faul za početak završne deonice. Danilo Anđušić pogađa trojku za ekspoloziju u Areni i Partizan se odvaja na sedam razlike. Blosomgejm trojkom održava Monako u životu. Opet pogađa Danilo Anđušić protiv svog bivšeg kluba, trenutno je na 4/4 za tri poena. Nastavlja se sjajna igra Partizana u napadu, Dante Egzum koristi svoju prednost protiv Okoboa i poentira iz prodora. Kevin Panter osigurava pobedu košem sa poludistance. Za kraj Matijas Lesor donosi stotku i konačnih 20 razlike.

Panter vodi navijanje u Areni

Partizan je slavio rezultatom 100-80. Najefikasniji na utakmici bio je Matijas Lesor sa 21 poenom, pratio ga je Kevin Panter sa 19, dok je u gostujućoj ekipi najviše dao Eli Okobo. Francuski bek je upisao 17 poena.

Sledeći protivnik Partizana u Evroligi je Makabi, u Tel Avivu, dok će Monako dočekati Olimpijakos.