Mursija trojkama do pobede protiv Peristerija

U utakmici za treće mesto na završnom turniru FIBA Lige Šampiona, ekipa Mursije savladala je tim Peristerija rezultatom 87:84. U veoma neizvesnoj završnici uspeli su košarkaši Mursije da savladaju jedno od najvećih iznenađenja ovosezonske Lige Šampiona i zauzmu poslednje mesto na pobedničkom postolju.

Nakon početnog vođstva grčkog kluba, Mursija je na četiri minuta do kraja prve deonice povela i vrlo brzo preuzela “konce igre” u svoje ruke. Peristeri se mučio sa šutem za tri poena, dok su košarkaši španskog tima postepeno uvećavali prednost do najvećih 15 poena prednosti na dva minuta do kraja poluvremena ( 29:44 ). Ipak, uspela je četa Vasilisa Spanulisa da konsoliduje redove i na odmor ode sa pristojnih devet razlike, 35:44.

Ne funkcioniše napad Peristerija početkom treće deonice pa Mursija u nekoliko navrata dolazi do plus 16. Džo Regland igra gotovo sam u pojedinim momentima za grčki klub. Tek na dva minuta do kraja trećeg perioda igre, košarkaši grčkog kluba, tačnije Keni Vilijams, pogađaju prvu trojku na meču i smanjuju zaostatak na jednocifren. Probudio se grčki tim u poslednjoj deonici i deluje da su u naletu. Nakon trojke Vilijamsa, košarkaši Peristerija prilaze na četiri poena razlike šest minuta pre kraja meča, 66:70.

Neizvesna završnica utakmice je usledila ali je Hakanson jednom dalekometnom trojkom možda i rešio pitanje pobednika na 120 sekundi pre kraja meča. Do kraja, Mursija je relativno mirno meč privela kraju i slavila rezultatom 87:84.

U redovima Peristerija najbolji pojedinac tima bio je Džo Regland ( 24p, 5sk, 8as ). Veliku pomoć pružili su Keni Vilijams ( 18p, 3sk ) i Nejt Renfro ( 12p, 6sk ). U redovima Mursije najefikasniji je bio Ludvig Hakanson sa 22 poena. U španskom timu se istaklo nekoliko igrača. Troj Kupan ( 11p, 4as ) i Dastin Sleva ( 12p, 5sk ) dali su svoj doprinos pobedi.

Treće i četvrto mesto je poznato. Sada je sve spremno za 20 časova i početak velikog finala u kojem će Unikaha i Tenerife odmeriti snage u beogradskoj “Štark Areni”.