Monako za nastavak niza ili Fener ruši Kneževinu

Poslednji dan 25. runde Evrolige donosi nam pravu košarkašku poslasticu, a snage odmeravaju Monako i Fenerbahče u Monte Karlu. Obe ekipe se nalaze u odličnoj formi, pa se ovaj susret može označiti kao jedan od derbija ovog kola.

U prvom duelu ove sezone, u Istanbulu, slavila je ekipa koju sa klupe predvodi Šarunas Jasikevičius sa 86:74, od tada do danas se dosta stvari promenilo, a obe ekipe su uhvatile konstantu.

Košarkaši Monaka upisali su tri uzastopne pobede u Evroligi. Bili su bolji od Real Madrida, Anadolu Efesa i Partizana. Ako računamo i trijumfe u francuskom prvenstvu, njihov niz bez poraza traje ukupno šest utakmica.

Izabranici Saše Obradovića u sredu su pred domaćim navijačima svladali Partizan rezultatom 85-70. Meč su prelomili u posljednjoj četvrtini koju su dobili rezultatom 20-9. Agresivna odbrana i dekoncentrisanost crno – belog tima pomogli su timu iz Kneževine da se osvete za poraz u Beogradu.

S druge strane, Majk Džejms bio je nezaustavljiv u napadu. Upisao je 19 poena i 7 asistencija, au četvrtoj četvrtini zabio je i nekoliko vrlo važnih koševa. Bek Monaka u sredu je postao drugi najbolji strelac Evrolige. Do sada je postigao 4383 poena. Na vrhu večne liste strelaca je Vasilis Spanulis sa s 4455 poena.

Takođe izvanredni Fener je u prethodnih pet utakmica izgubio samo jednom, a u prošlom kolu su u gostima pobedili Asvel rezultatom 83-73. Trenutno su na četvrtoj poziciji na tabeli.

Džonatan Motli bio je najistaknutiji pojedinac Fenerbahcea u pobedi nad Asvelom. On je ubacio 24 poena, dok je Skoti Vilbekin dodao 17 poena. Nik Kalates upisao je po osam koševa i asistencija, a vrlo dobar bio je i najnovije pojačanje kluba Amine Nua sa 11 poena i sedam skokova.

Metecan Birsen, Raul Neto i Dajšon Pjer su na listi povređenih, dok je Najdžej Hejs-Dejvis takođe neizvestan za ovaj meč.

Meč će biti odigran večeras od 20:30.