Matković odličnom igrom vratio svoj tim na pobedničke staze

Cedevita Olimpija je u Bar došla motivisana prethodnim porazima, sa željom da se vrati na staze pobeda i učvrsti svoje mesto među četiri najbolja tima Admiral Bet ABA lige. Domaćini su u većem delu utakmice bili raspoloženi za igru i nisu se lako predavali. Ipak, vođeni raspoloženim Matkovićem i Blažičem, gosti su na kraju zabeležili ubedljiv trijumf.

Prve poene na meču je postigao Jaka Klobučar. Za 4:0 je obruč zatresao Karlo Matković. Isti igrač je nastavio seriju gostiju, uhvativši defanzivni skok nakon promašaja Nemanje Vranješa, istrčao je kontru i položio loptu za 6:0. U naredna tri minuta, ne uspevaju da dođu do koša, pa protivnik izjednačava. Seriju promašaja sa obe strane prekidaju sudije prvim tajmautom na meču. U drugom delu četvrtine, ekipe su u nešto većoj meri poenterski raspoložene. Domaćin preko Gavrilovića prvi put dolazi u vodstvo ali trojkom uzvraća Jaka Blažič. Uroš Luković postiže prve poene na meču kratko nakon ulaska u igru, a konačan rezultat nakon deset minuta igre – 16:18, postavlja Stjuart. Najbolji na parketu u prvoj deonici bio je Jaka Blažič sa sedam poena.

Drugu četvrtinu Pjaniđani započinje sa dva mlada domaća igrača u postavi. Umesto Radovića i Blažiča, na parketu su Ščuka i Glas. Glas nakon Souove ukradene lopte ide na polaganje i postiže svoje prve poene. Upisao se i Luka Ščuka ali sa linije slobodnih bacanja. Mornar uspeva da opet dođe do prednosti ali se ona ekspresno topi, pa trojkom Blažiča i Glasovim poenima, gosti dolaze do +4 i primoravaju trenera Pavićevića da pozove tajmaut. Vejters vraća svoj tim u igru ali Matković krade loptu Hantu i Kobs pogađa još jednu trojku. Nakon odlične sekvence Matkovića u odbrani – blokada i defanzivni skok, Gregor Glas na asistenciju Jake Blažiča zakucava, nakon čega Mornar koristi i drugi tajmaut. Ipak, Barani ni nakon kratkog predaha ne uspevaju da okrenu rezultat u svoju korist. Nakon 20 minuta košarke u Baru, rezultat je bio 36:40.

Prvi napad domaćih u trećem kvartalu je blokadom zaustavio Matković, a potom su neprecizni bili Hant i Marej. Do prvih poena iz igre u drugom poluvremenu gosti dolaze preko Jake Klobučara. Najveću razliku na utakmici postavlja Stjuart pogodivši za +9 njegove ekipe. Sledi nešto efikasniji period za oba tima, sa jedne strane pogađaju Vranješ, Vejters i Gavrilović, a sa druge Matković, Blažič i Radović. Sledi sudijski tajmaut, nakon kojeg Voler trojkom smanjuje zaostatak na jedan posed ali ekspresno sa linije za tri poena uzvraća Matković. Iako je Mornar dobio treću deonicu, to nije bilo dovoljno za egal, pa je nakon 30 minuta igre rezultat i dalje bio na strani gostiju – 59:62.

Na početku poslednjeg kvartala Pjaniđani na parket vraća svoje najbolje igrače, Matkovića i Blažiča. Dan Martinovim poenima Mornar dolazi na jedan poen zaostatka i nakon toga sledi veliki pad u igri Mornara. Matković vezuje četiri poena, a zatim pogađaju Blažič i Sou, te primoravaju trenera Mornar da iskoristi tajmaut. Dan Martin opet pogađa i održava svoju ekipu u utakmici ali sledi serija poena Džastina Kobsa za novih +9 i novi tajmaut. U nastavku igre razlika se povećava i dostiže maskimalnih +15. Vejters, Marej i Gavrilović smanjuju na jednocifren zaostatak ali Džastin Kobs pogađa za tri i postavlja končanih 74:86.

Cedevita Olimpija je ovom pobedom napravila iskorak i kada su ukupni međusobni dueli dve ekipe u pitanju. Slovenački tim ima pet trijumfa, dok Crnogorci ostaju na četiri.

Još jedan odličan meč u dresu Olimpije imao je Karlo Matković. Za 30 minuta na parketu postigao je 24 poena uz gotovo perfektan šut za 2 – 9/10. Pored odlične poenterske večeri, Matković je bio koristan i u odbrani, gde je zabeležio pet defanzivnih skokova i dve blokade, kao i tri ukradene lopte. Raspoloženi za igru bili su i Jaka Blažič sa 19 poena, sedam skokova i sedam asistencija, te Džastin Kobs sa 16 poena i pet asistencija,

U poraženoj ekipi najbolji je bio Markus Vejters. Mornarova nova akvizicija za sada odličnom igrom kupuje poverenje trenera i navijača. Amerikanac je za 25 minuta došao do 16 poena, osam skokova i tri ukradene lopte. Feron Hant se na svom prvom meču u novom klubu nije upisao u strelce.