Lučić promašio pobedu u Valensiji

U okviru 30. kola Evrolige, Valensija je slavila na svom terenu protiv minhenskog Bajerna rezultatom 70:68. Nakon sjajnog prvog poluvremena koji su domaći odigrali, u trećoj četvrtini Bajern je uspeo da se vrati i do kraja smo gledali veoma neizvesnu utakmicu, koju su obeležili jako loši procenti šuta na obe strane.

Pritom da je ovo bio direktan duel za plej-in, Valensija je tako ovom pobedom dobila prednost nad Bajernom. Kris Džouns je predvodio pobednike sa 19 poena, a Damien Inglis je dodao 15 poena i šest skokova, dok je Semi Odželej imao 14 poena i sedam skokova za Valensiju. Devin Buker je predvodio Bajern sa 16 poena. Silvan Francisko je dodao 12, a Karsen Edvards 10 poena za goste.

Devin Buker i Leo Bolmaro su postigli po jednu trojku, čime su Bajernu doneli rani vođstvo od 2-6. Inglis i Pradilja su pokrenuli ogromnu seriju od 21-2, u kojem je Odželej postigao poslednjih šest poena, čime su dali Valensiji vođstvo od 23-8. Nils Gifaj i Booker su približili Bajern na 28-15 posle 10 minuta. Gosti su pronašli svog igrača u Francisku, koji je postigao osam poena u drugoj četvrtini. On je dobio pomoć od Edvardsa i Gifaja, kako bi Bajern smanji na 45-37 na poluvremenu.

Gosti su potom poboljšali svoju odbranu nakon pauze. U međuvremenu, Buker je postigao pet poena u seriji od 0-7 koja je vratila goste u život, 52-48. Francisko je još više približio goste na 57-56 posle 30 minuta. Nik Vajler Beb je potom doneo i prvu prednost od početka utakmice, 57-58. Džastin Enderson se istakao za Valensiju, vraćajući vođstvo na 67-60 na četiri minuta pre kraja. Vladimir Lučić je približio goste na 69-68, ali kada je Stefan Jović promašio slobodno bacanje, propustio je potencijalni pobednički šut baš uz zvuk sirene.