Još jedan poraz u Stožicama: Ti Džej Šorts srušio Cedevita Olimpiju

Cedevita Olimpija nastavlja sa lošim izdanjima u Evrokupu i nakon devete utakmice ne znaju za pobedu. U Stožicama je nešto ranije ove večeri Pariz slavio rezultatom 77:93. Ovim porazom, Slovenci nastavljaju niz od deset meseci bez pobede u Evrokupu.

Iako su domaći većim delom utakmice bili u igri, te su se gosti tek u poslednjoj četvrtini domogli veće prednosti, probleme sa koncentracijom pokazali su u ranom delu utakmice. O nedostatku fokusa govori i činjenica da su na kraju imali 14 izgubljenih lopti.

Prvu deonicu započeli su u dobrom ritmu. Ekipe su se smenjivale u vodstvu ali se domaći tim na krilima Jake Blažiča koji je pogodio za 3+1 odlepio na šest poena prednosti. Uzvratili su gosti trojkom , a potom je Džastin Kobs pogodio za dva poena i primorao trenera francuske ekipe za zatraži tajmaut. Nakon kratkog predaha Partižani uspevaju da smanje razliku i u drugu četvrtinu odu sa jednim poenom zaostatka.

Na početku drugog kvartala sa svakim napadom se menja ekipa u vodstvu. Sa jedne strane pogađaju Prepelič i Blažič, dok kod protivnika Jantunen i Kolin. Ustaljeni ritam prekida Tomas Isalo višestrukim izmenama koje su na kratko vreme uradile plodom pa njegovi tim dolazi do dva poseda prednosti. Ipak, domaći se ne predaju pa preko Stjuarta i Kobsa uspevaju držati rezultatski priključak. Nakon prvih dvadeset minuta Kobs beleži 13, a Stjuart 12 poena. Pariz na petnaestominutni odmor odlazi sa četiri poena prednosti.

Novo pojačanje na unutrašnjim pozicijama, Rašid Mahalbašić, upisao je prve minute za novi klub ali je već pri prvom kontaktu izgubio loptu. Meč je završio sa dva poena i četiri skoka.

Drugu deonicu obeležila je i treća lična greška Klemena Prepeliča, tehnička dosuđena zbog navodnog simuliranja.

Drugo poluvreme Ti Džej Šorts i Rok Radović otvaraju promašajima sa distance. Nakon pet minuta igre u trećem kvartalu, Bandža Si, Malkolm Kolin i Nadir Hifi pogađaju i gosti dolaze do dvocifrene prednosti. Uzvraćaju Klemen Prepelič i Šon Džons i smanjuju na četiri poena razlike. Ti Džej Šorts dolazi do 15 poena pogodivši za dva i gosti u poslednju deonicu ulaze sa šest poena prednosti.

U četvrtom kvartalu gosti preuzimaju kontolu nad utakmicom u potpunosti. Na sedam minuta do kraja utamice imaju deset poena prednosti i dvocifrenu razliku održavaju sve do kraja utakmice. Klemen Prepelič dolazi do četvrtog faula, a pored problema sa prekršajima, ni šut nije služio jednog od najboljih igrača Cedevita Olimpije, pa je utakmicu završio šutirajući 1/8 za tri. Upisao je četiri asistencije ali i četiri izgubljene lopte.

Jedan od faktora koji su presudili ekipi Simonea Pjaniđanija je loš šut sa distance – skromnih 24%. Loše poentersko raspoloženje nije zaustavilo Olimpijine šutere da šutiraju, pa su tako Di Džej Stjuart i Klemen Prepelič kombinovali 2/14 za tri poena.

Sjuart je i pored 16.7% za tri bio među najboljim igračima svoje ekipe. Zabeležio je 17 poena, tri skoka i dve asistencije. Zanimljivo, američki bek je imao najlošiji +/- koeficijent, pa je tako sa njim na parketu Cedevita Olimpija imala -15.

Standardno, najbolji na parketu kod domaćih bio je Džastin Kobs. Plejmejker je brojao do 21, a uhvatio je i tri skoka i udelio dve asistencije.

Ti Džej Šorts je za nešto više od 25 minuta zabeležio 17 poena, pet skokova, sedam asistencija i četiri ukradene lopte.