HAUARD ZA TRIIII, DAAA! Amerikanac trojkom slomio Fener

U meču 12. kola ekipa Baskonije dočekala je ekipu Fenerbahčea, i u jednom neizvesnom duelu, trojkom Markusa Hauarda 7 sekundi pre kraja meča, slavila ukupnim rezultatom 80:79 (10:18; 28:19; 19:18; 23:24).

Utakmica je počela veoma neefikasno, pa smo u prvom delu prve deonice imali rezultat 8:8 i u tom trenutku je Baskonija stala. 0:10 serija ekipe Dimitrisa Itudisa koju je prekinuo Hauard sa svoja 2 poena i kraj prve deonice 10:18.

Nastavio je Fener sa dobrom košarkom, pa je gost početkom drugog perioda otišao na čak +15! (16:31). Imao je Fener sve u svojim rukama, ali se upalila “mašina” i Baskonija je do poluvremena, sa velikom energijom preuzela prednost i otišla na pauzu sa minimalnih 38:37.

Drugo poluvreme je bilo veoma sadržajno, ali su se sada uloge okrenule, pa je u trećoj četvrtini Fenerbahče “vijao” Baskoniju tokom cele četvrtine. Konstanta rezultatska klackalica trajala je sve do samog kraja, obe ekipe imale su svoje odgovore. Gudurić je u poslednja dva minuta uzeo svoje šuteve i pogodio, prvo trojku za 74:75, zatim i dvojku za 75:76. Sa druge strane Majk Kocar je bio polovičan sa linije penala, a Tajler Dorsi je prošao i pogodio na samom kraju napada za 77:79. Imala je Baskonija nakon tajmauta oko 15 sekundi do kraja, a Markus Hauard je potegao trojku i 7 sekundi pre kraja meča pogodio pod faulom za 80:79. Nije iskoristio dodatno bacanje što je otvorilo prostor gostima da dobiju ovaj meč i sa 2 poena, ali je Gudurić uzeo težak šut iz driblinga za 3 i promašio.

Najefikasniji igrač meča bio je Majk Kocar (15 poena, 10 skokova) sa indeksom 24, dok je Markus Hauard postigao čak 28 poena. U ekipi Dimitrisa Itudisa najefikasniji bio je Najdžel Hejs – Dejvis sa 19 poena, 4 skoka, 6 asistencija za ukupan indeks 23.

Sa ovom pobedom Baskonija je na 7-5, dok je Fenerbahče na 6-6. Već u petak Baskonija će ugostiti Crvenu zvezdu, dok će Fener gostovati u Palau Blaugrani ekipi Barselone.