Francuski derbi se završio pobedom Monaka

Monako je pobedio Asvel u izuzetno zanimljivoj utakmici okviru 32. kola Evrolige rezultatom 87:77.

Monako je otvorio ovu utakmicu serijom 6-0. Asvel je bio bez poena skoro četiri minuta, a do prvog TV tajmauta domaćini su izgubili tri lopte. Uspeo je Asvel nakon lošeg početka da veže poene u nekoliko napada, ali u odbrani nisu uspeli da zaustave igrače Monaka. Prva dvocifrenu prednost, 19:8, ostvario je Monako na dva minuta pred kraj četvrtine. Monako je na prvu pauzu otišao sa prednošću 23:12.

Dve vezane trojke Luvavu-Kabaroa su nas uvele u drugu četvrtinu. Monako je ovog puta bila ekipa bez koša iz igre na više od tri minuta. Usledio je neverovatan pogodak Nanda De Koloa sa više od pola terena uz faul, čime se Asvel približio na minus dva. Koš uz faul Luvau-Kabaroa doneo je Asvelu prvu prednost na utakmici, 28:27. Monako je ponovo poveo na četiri minuta do poluvremena, 32:31. Timovi su se do kraja četvrtine smenjivali u vođstvu, a na poluvreme je Monako otišao sa prednošću 44:40, a zanimljio je da je šut Monaka za tri bio 0/10.

Serija 8-0 Asvela je odvela tim koji vodi Pjerik Pupe na najvećih +4. Nije mogao Monako nikako da zaustavi napad Asvela, koji je nakon trojke Lovernja otišao na +7. Zakucavanje N’diaja odvelo je Asvel na novih najvećih +9, a još jedno njegovo prelepo zakucavanje na asistenciju Paris Lija donelo je Asvelu prvu dvocifrenu prednost, 61:50. Prva trojka Monaka stigla je na minut i po do kraja treće deonice, a za njom i druga, obe od strane Elija Okoba. Pred poslednji desetominutni period Asvlej je otišao sa prednošću 61:56.

Raspucani Kabaro je nastavio sa odličnom šuterskom večeri, pogodivši svoju četvrtu trojku iz petog pokušaja, ali brza serija 5-0 je vratila Monako na -1. Monako je serijom 6-0 povratio prednost, sve do trojke Lija, nakon koje je stiglo novo izjednačenje. Na oko dva i po minuta do kraja je došlo do manjeg koškanja, nakon kog je De Kolo nesportsku ličnu grešku. Novom serijom 13-0 monako je otišao na +13, nakon čega Asvel više nije mogao da se vrati.

Na kraju je Monako slavio rezultatom 87:77, iako su pogodili svega tri trojke za ceo meč. Jako važna pobeda Monaka, koji trenutno deli drugo mesto sa Barselonom. Obe ekipe imaju 21 pobedu i 11 poraza, a pobedu manje, kao i utakmicu manje ima Panatinaikos. Najbolji pojedinac bio je Alfa Dialo sa indeksom 26, a ubacio je 15 poena , šest skokova i tri asistencije.