Bešiktaš slavio u Stožicama. Olimpijin dvanaesti poraz!

U okviru 12. kola Evrokupa, Cedevita Olimpija je u Stožicama ugostila Bešiktaš. Skraćen roster, loše odluke u odbrani i nedostatak sreće u poslednjoj deonici rezultirali su dvanaestim porazom slovenačke ekipe u Evrokupu. Turska ekipa slavila je rezultatom 83:88.

Simone Pjaniđani je za ovaj meč imao devet igrača u rosteru. Dva od devetorice igrali su sa smanjenom minutažom zbog povreda. Utakmicu je startovao sa Matkovićem, Blažičem, Ščukom, Stjuartom i Kobsom. Prvi napad imao je domaći tim, a već nakon deset sekundi igre igrači Bešiktaša su napravili prvi faul. Prve poene na utakmici postiže Derik Nidam sa linije za tri poena, a potom u kontranapadu Metju Mičel pogađa za seriju 0:5. Prvi se u strelce domaćeg tima upisuje Jaka Blažič. Gosti bolje otvaraju meč, a nakon trojke Derika Nidama za +8 Bešiktaša, Simone Pjaniđani koristi prvi tajmaut. Nakon kratkog predaha sledi nešto sporiji tempo utakmice. Gosti igraju agresivnu odbranu i na šest minuta do kraja četvrtine izlaze iz bonusa. Nakon što Blažič i Stjuart spuštaju razliku na -5, Derik Nidam pogađa svoju treću trojku iz isto toliko pokušaja i vraća +8. Prvu dvocifrenu prednost postavlja Delgado. Iako igraju odlično u napadu, lošim faulovima turski tim drži protivnika u meču. Nakon mini serije domaćina, Alimpijević poziva tajmaut i menja gotovo kompletnu petorku. Pjaniđani koristi tajmaut da u igru po prvi put stavi Šona Džonsa koji se odmah po ulasku upisuje u strelce. Razigrava se i Di Džej Stjuart i svojim poenima postavlja konačan rezultat nakon prvih deset minuta – 22:29.

Drugu deonicu oba tima otvaraju promašajima, a prve poene na utakmice postiže Karlo Matković sa poludistance. Nakon Matkovića, pogađa i Džastin Kobs za -3. Bešiktaš nastavlja sa agresivnom odbranom, pa tako nakon nešto više od dvanaest minuta igre Nikola Radičević šutira 13. i 14. slobodno bacanje za domaći tim. Potom i Džastin Kobs pogađa za 2+1 i primorava Alimpijevića da u ranoj fazi druge četvrtine iskoristi tajmaut. Loše odluke iz odbrane prenose se i na napad, pa nakon poena Gregora Glasa domaći dolaze na samo dva poena zaostatka. U nešto bržem ritmu igre, domaći se bolje snalaze, nakon trojke Glasa dolaze prvi put u vodstvo. Arslan vraća minimalnu prednost svojoj ekipi, pa Pjaniđani reaguje tajmautom. Po izlasku nazad na parket domaći nisu uspeli da vrate prednost, pa gosti na odmor odlaze sa minimalnom prednošću. Džastin Kobs je bio najbolji pojedinac u svom timu i za 17 minuta igre zabeležio je 12 poena, dve asistencije i jednu ukradenu loptu. U prvih 20 minuta, igrači Olimpije šutnuli su 20 slobodnih bacanja. Sa druge strane, gosti nisu imali nijedno.

Drugo poluvreme gosti otvaraju mini serijom koju prekida zakucavanjem Matković. U nastavku prednost turske ekipe raste na +8. Jaka Blažič iz ugla pogađa trojku za -5, dok sa druge strane uzvraća Delgado sa 2+1. To je ujedno i prvo slobodno bacanje za goste iz Istanbula. U dvocifrene igrače nakon Blažiča se upisuje i Karlo Matković, atraktivnim zakucavanjem nakon ofanzivnog skoka. Pogotkom za dva poena dvocifren postaje i Di Džej Stjuart. Prednost domaćima donosi Nikola Radičević trojkom po ulasku sa klupe. Na isteku treće četvrtine greši Jaka Blažič greši i u dva navrata poklanja loptu protivniku, koji to koristi za povećanje prednosti. Nakon 30 minuta igre, rezultat je 61:67.

Četvrtu deonicu Gregor Glas otvara pogotkom za dva, a sa druge strane trojkom uzvraća Arslan. Kobs upošljava Karla Matkovića za alej ap i najatraktivniji potez utakmice. Nakon nekoliko grešaka njegovih igrača, Pjaniđani poziva tajmaut. Iz tajmauta Cedevita Olimpija prima dva poena i nakon dugo vremena Bešiktaš ima dvocifrenu prednost. Na -9 sa slobodnih bacanja smanjuje Di Džej Stjuart ali potom Delgado pogađa za 2+1 i +12 njegove ekipe. Matković trojkom smanjuje na -9, a potom i na -7 i jedini drži svoju ekipu u utakmici. Dušan Alimpijević je zatražio tajmaut kako bi prekinuo Matkovićevu seriju. Ipak, njegova ekipa promašuje prvi napad iz tajmauta, a Di Džej Stjuart pogađa za -5. Vezuje Bešiktaš još jedan promašaj, a potom i prave prekršaj nad Kobsom koji pogađa oba slobodna bacanja. Di Džej Stjuart sprečava poene iz igre Delgada i šalje ga na liniju slobodnih bacanja, odakle je Delgado polovično precizan. Stjuart pokušava da smanji na -1 ali promašuje trojku,v, a Metjus sa druge strane pogađa za +4. Nakon promašaja Blažiča za tri, Delgado faulira Matkovića, koji pogađa oba slobodna bacanja. Blažič krade loptu ali je potom i gubi pri pokušaju da uposli Stjuarta. Džona Metjus promašuje oba slobodna bacanja ali Delgado kupi ofanzivni skok. Konačan rezultat 83:88, postavlja Džastin Kobs.

Još jednom je najbolji igrač Cedevita Olimpije bio je Karlo Matković sa 22 poena, pet skokova i tri asistencije. U redovima pobednika najbolji je bio Angel Delgado sa dabl-dabl učinkom od 19 poena i 12 skokova.