ABA LIGA: PROHUJALO SA VIHOROM U ARENI

Nakon uvek neugodnih Laktaša, crno-beli su u 13. kolu Admiralbet ABA lige dočekali ekipu Zadra u Areni. Prvi meč u Novoj godini Partizan je odigrao furiozno pobedivši rezultatom 114-77, ujedno i najefikasnija utakmica Partizana u sezoni.

Prva četvrtina

Partizanovu startnu petorku čine: Madar, Panter, Papapetru, Ledej, Smailagić. Sa druge strane na parketu su se našli: Jordano, Drežnjak, Božić, Šantelj i Ramljak.

Utakmica je otvorena poenima Partizanovog kapitena, Kevina Pantera. Prve poene za ekipu Zadra postigao je Dario Drežnjak sa linije slobodnih bacanja. Nakon ulaska Avramovića odmah se osetila energija koju on nosi, što je rezultiralo lakim poenima i razlikom od devet poena u korist crno-belih.

Nalet Partizana prekinuo je Jordano trojkom iz dotrčavanja. Prvu četvrtinu obeležilo je zaista sjajno zakucavanje Janisa Papapetrua, a krajnji rezultat ove četvrtine je 34-25 za Partizan.

Druga četvrtina

U odličnom ritmu nastavio je da igra Aleksa Avramović pogodivši dve trojke na otvaranju druge četvrtine. Avramović je nastavio tamo gde je stao i trentno je najefikasniji igrač utakmice sa čak 15 poena, dok je Partizan na fenomenalnih 7/7 pogođenih šuteva za tri poena.

Zadar opet uspeva da se pruži otpor ekipi Partizana, pa sa 17 razlike spušta na osam. Dosta grešaka pri dodavanju pravi ekipa Zadra, te je rezultat na kraju prvog poluvremena 63-49 u korist Parnog valjka.

Treća četvrtina

Alen Smailagić je u prvom napadu Zadra u ovoj četvrtini uspeo da odbrani svoj obruč, a Džejms Naneli je poentirao u sledećem napadu Partizana. Sjajno šutersko veče za ekipu Partizana nastavljaju Ledej i Naneli, a nedugo zatim isti duo uspeva da uz ukradenu loptu finišira kontru zakucavanjem.

Najveću prednost u dosadašnjem delu utakmice donosi Alen Smailagić sjajnom enerijom i poenima, čak 21 poen razlike. Vidna je znatno veća koncentracija u odbrani ekipe Željka Obradovića.

Ekipa Zadra veže par minuta bez poena. Marko Ramljak jedini uspeva da postigne poene za Zadar u ovom momentu. Na kraju treće četvrtine rezultat je 90-64 za izabranike Željka Obradovića.

Četvrta četvrtina

Poslednju deonicu otvorio je Dante Egzum uz 2+1. Brodzianski posle dužeg vremena na parketu ulazi umesto Balše Koprivice koji je solidno iskoristio svoje minute, postigavši osam poena za 11 minuta igre.

Tristan Vukčević sjajnu partiju nastavlja trojkom, dok sa druge strane prve poene u ovoj četvrtini za Zadar postiže Huan Dejvis. Produktivnu egzekuciju iz kontra napada rešio je Balša Koprivica postigavši stoti poen Partizana.

Nakon dosta vremena poene za ekipu Zadra postiže Luka Božić, koji je trenutno na 17. Utakmica je završena rezultatom 114-77.

Najefikasniji u ekipi Partizana bili su Vukčević sa 25 poena, Avramović sa 16 i Koprivica sa 14 postignutih poena. Na drugoj strani dabl dabl je ostvario Luka Božić, 19 poena i 10 skokova. Uz njega, 13 poena je postigao Jordano.

Partizan u sledećem kolu dočekuje ekipu Cibone, dok Zadar ide u Podgoricu, gde će gostovati ekipi SC Derbija.