Zvezda rutinskom igrom došla do nove pobede

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su košarkaše FMP-a rezultatom 87:54 u okviru 17. kola regionalne lige. Crveno-beli su ostvarili pobedu kojom zadržavaju svoju lidersku poziciju dok se FMP i dalje nalazi na relativno bezbednoj udaljenosti od zone ispadanja.

Dobro otvaranje utakmice crveno-belih

Odličan početak crveno-belih koji sa dve vezane trojke Giedraitisa dolaze do prve veće prednosti, 10-4. Kapiten Lazić serijom od svojih pet vezanih poena donosi i prvu dvocifrenu prednost, 15-4. Ne ide gostima u napadu, a Branko Lazić nastavlja svoju seriju i pogađa još jednu trojku. Posle nešto više od tri minuta igre pogađa Vojislav Stojanović za 18-6.

Probudili su se gosti pred kraj prvog perioda igre i ipak koliko toliko umanjili razliku. Nakon pogotka Robertsa za dva poena postavljen je konačan rezultat prve četvrtine, 26-13.

Odlična druga deonica gostiju ali razlika i dalje dvocifrena

Laki poeni Tobija za otvaranje drugog perioda igre, ali “Panteri” odgovaraju sa dve vezane trojke Robertsa i Fostera za smanjenje razlike na jednocifrenu prednost domaćina, 28-19. Nakon pogodaka sa linije penala Kajla Fostera gosti prilaze na šest poena razlike, 31-25. Odličan početak drugog perioda igre za tim iz Železnika, pojačali su igru u odbrani.

Pritiskaju gosti i koriste nešto lošiju organizaciju u napadu domaćeg sastava. Prišli su košarkaši FMP-a na četiri poena razlike ali raspoloženi Lazić pogađa još jednu trojku i odbija na kratko nalet gostiju, 38-31. Dobru igru i sjajan utisak u drugom periodu gosti su ipak malo pokvarili nakon još jedne loše odigrane odbrane kojom je Zvezda ponovo na dvocifrenoj prednosti, 43-32. Novom trojkom koju je pogodio Dejan Davidovac crveno-beli su otišli na odmor sa razlikom od 14 poena, 46-32.

Zvezdinom serijom 8-1 pred kraj poluvremena “pao je u vodu” sav trud košarkaša FMP-a da razlika ostane jednocifrena. Crveno-bele predvode Branko Lazić sa 13 poena i Jago dos Santos ( 7p, 7as ) dok su se kod “Pantera” istakli Kajl Foster sa osam poena i Bojan Subotić ( 7p, 3as ).

Šaranović odličan ali bez podrške saigrača Zvezda povećava razliku

Dobar početak drugog poluvremena za Nikolu Šaranovića koji je postigao četiri poena i deluje kao najraspoloženiji kod gostiju. Subotić je pogodio trojku na koju je odgovorio Jago i tako zadržao dvocifrenu prednost za svoj tim. Daleko brža košarka se gleda u trećem periodu igre za razliku od prethodna dva.

Nastavio je sa dobrom igrom kod gostiju Šaranović koji je postigao svoj osmi poen u četvrtini, ali ni to nije dovoljno da se smanji razlika domaćeg sastava. Raspoloženi Jago pogađa svoju drugu trojku u ovom periodu igre i donosi 15 razlike za svoj tim, 59-44. Nešto bolja odbrana crveno-belih kao da je “poremetila” ritam u napadu gostiju, nikako da lopta uđe u koš. “Beži” Zvezda “Panterima” na 18 razlike krajem treće deonice i možda pravi razliku koja će biti nenadoknadiva za protivnika, 64-46.

Sporiji ritam ali Zvezda uvećava razliku

Ne blistaju ni jedna ni druga ekipa u napadu početkom poslednjeg perioda igre. Uprkos velikoj razlici za domaće, ni jedan ni drugi tim nisu baš birali najbolje opcije za šuteve. Period od skoro šest minuta bez poena gostiju prekinuo je pogotcima sa linije penala Bojan Subotić. Četiri minuta pre kraja Crvena zvezda odlazi na vrlo ubedljivih 26 razlike, 76-50. Primoralo je to trenera FMP-a Mijovića da zatraži tajmaut.

Nakon tajmauta priliku da “oseti” parket dobio je i Dalibor Ilić. Razigrao se i Džavonte Smart koji je upisao osam poena u ovom periodu igre. Već spomenuti Ilić se takođe upisao u strelce sa linije penala, a gosti su ponovo pet minuta bez koša igrali. Kajl Foster sa linije penala prekida tu seriju nekih 60 sekundi pre kraja meča. Na kraju, 87-54 za Zvezdu i ubedljiva pobeda.

U redovima Crvene zvezde najbolji pojedinac bio je Jago dos Santos ( 17p, 5sk, 14as ) a sjajne role pružili su Branko Lazić ( 17p ), Džavonte Smart ( 13p, 6sk, 3as ) i Dejan Davidovac ( 5p, 3as, 4uk ).

U ekipi FMP-a najistaknutiji pojedinac bio je Bojan Subotić ( 14p, 3sk, 3as ), a dobre role su pružili Kajl Foster sa 10 poena i Nikola Šaranović sa osam poena.

Pobeda crveno-belih bez velikih problema

Igrala je Crvena zvezda dobru utakmicu u kojoj nije bilo “prevelike potrošnje” nekih od ključnih igrača izuzev Jaga dos Santosa koji ni nema adekvatnu zamenu na svojoj poziciji. Sa druge strane, FMP je pružao odličan otpor u pojedinim trenucima utakmice ali nije tim iz Železnika uspeo da održi takav ritam čitavim tokom meča.

Nakon ove utakmice Crvena zvezda ostaje lider regionalne lige sa skorom 15-2. U sledećem kolu ih očekuje derbi sa Partizanom a pre toga imaju obaveze u Evroligi i gostovanje Albi u Berlinu.

Nakon ovog meča FMP se nalazi na 12. poziciji sa skorom 5-12. U sledećem kolu ih očekuje gostovanje ekipi Splita.