Sjajna odbrana i raspoloženi Nedović ključni za pobedu Zvezde

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su košarkaše Valensije rezultatom 82:64 u 24. kolu Evrolige. Do skoro poslednjeg mesta popunjena “Štark” arena nosila je svoje izabranike do nove pobede u elitnom društvu predvođena večeras neverovatnim Nemanjom Nedovićem.

Čvrste odbrane donose rezultatski neefikasnu četvrtinu

Defanzivno dobar početak za oba tima. Nema mnogo prostora za “lake” poene. Nakon 90 sekundi imamo prve poene na meču, nakon polaganja Luke Mitrovića. Nakon nešto više od tri minuta igre, sjajnu akciju crveno-belih završava Rokas Giedraitis za pomalo neobičan rezultat, 4-0. Uz sjajnu odbranu oba tima, bilo je i nekoliko tehničkih grešaka. Nakon četiri minuta igre, prve poene za gostujući tim postiže Kris Džouns pogotkom za tri.

Odgovorili su Mitrović i Jago sa pet vezanih poena da bi Džouns postigao novi koš za smanjenje prednosti domaćina na četiri poena, 9-5. Džerod Harper svojim pogotkom i asistencijom za Džastina Andersona donosi prvu prednost za španski tim, 9-10. Ulazak iskusnog Andersona doneo je “svežinu” Valensiji na parketu i obezbedio prednost nakon prvih deset minuta igre, 11-12.

Zvezda pleše po taktovima Hange i Teodosića

Na početku drugog perioda igre, igru Zvezde predvodiće iskusni Adam Hanga i Miloš Teodosić. Uticaj ova dva igrača vidi se na samom početku ovog dela utakmice kada domaći sastav vezuje 6-0 seriju nakon koje trener Valensije Aleks Mumbru biva prinuđen da zatraži tajmaut. Nisu dobro odreagovali Mumbruovi izabranici nakon tajmauta, jer Teodosić i Hanga postižu dve vezane trojke i uvećavaju seriju svog tima na 12 poena bez odgovora protivnika. Treba pohvaliti i odličnu energiju u odbrani Dejana Davidovca. Nakon dva pogođena penala Harpera, razultat na semaforu je 23-14 u korist Crvene zvezde.

Teodosićev novi pogodak za tri, a zatim i asistencija za Majka Tobija donose ponovo 12 poena prednosti domaćem sastavu, 28-16. Nakon faula Teodosića nad Džounsom koji je u nastavku akcije pogodio koš, poeni nisu bili priznati ni nakon “čelendža” trenera Mumbrua koji je nezadovoljan sudijskom odlukom zaradio tehničku. Nova trojka Nemanje Nedovića donosi novu najveću prednost za crveno-bele, 35-20. Uzvraćaju “Slepi miševi” serijom od šest poena smanjivši razliku domaćina na jednocifrenu prednost, 35-26. Nakon još nekoliko dobrih poteza do kraja drugog perioda, razultat na poluvremenu je 39-30.

U redovima crveno-belih najefikasniji je Nemanja Nedović sa 11 poena, a sjajne partije u prvom poluvremenu pružili su Teodosić ( 6p, 4as ) i Hanga ( 7p, 2sk ) dok se u redovima gostiju najviše istakao Kris Džouns sa devet poena.

Nedović “on fire”

Dobar početak gostiju i serija pet vezanih poena, sa druge strane na nalet protivnika odgovara Nedović sa svojih pet vezanih poena, 44-35. Ponovo odlične odbrane oba tima na startu drugog poluvremena. Raspoloženi Nedović vraća svoj tim na dvocifrenu prednost, 48-38. Nastavlja se čvrsta odbrana i nema lakih poena, ali tako ne misli popularni “Neda” koji vezuje dva pogotka za tri ( 5/6 za tri u tom trenutku ) i održava prednost crveno-belih “sigurnom”, 54-41.

Ne blistaju ofanzivno igrači gostujućeg tima, Haime Pradilja uprkos dva ofanzivna skoka realizuje samo jedno od četiri bacanja. Domaći tim uspeva da igra prilično duge napada ali ni oni ne dobijaju mnogo toga ofanzivno u trećem periodu igre, izuzev već pomenutog Nedovića. Trojkama Tobija sa jedne i Semi Odželeja sa druge, treći period igre završava se rezultatom 61-49 u korist Zvezde.

Zvezda održava vođstvo i ide ka pobedi

Dobar početak Dejmiana Inglisa koji vezuje četiri poena za svoj tim ali imala je Zvezda odgovor u vidu Džavontea Smarta koji vezuje pet poena. Kao i u trećem periodu, domaći tim relativno brzo ulazi u problem sa faulovima koji protivnik može dobro iskoristiti do kraja utakmice. Uprkos dobrim potezima, nikako Smart da pogodi šut van linije 6,75 metara ali sjajan “hustle play” Davidovca obezbeđuje novi napad nakon promašaja Amerikanca.

Napad Zvezde koji je trajao skoro kao da je rukometni završio se faulom gostiju nakon šuta Giedraitisa koji je priznat. Nije Litvanac pogodio dodatno bacanje, te je rezultat 72-57 za domaćina. Do kraja utakmice u nešto “opuštenijoj” atmosferi obe ekipe su “popustile” odbranu pa je utakmica završena rezultatom 82:64.

U Crvenoj zvezdi najefikasniji je bio Nemanja Nedović sa 27 poena. Sjajne role imali su plejmejkeri srpskog tima, Teodosić ( 6p, 7as ) i Jago ( 5p, 5sk, 4as ). Ne treba zaboraviti ni večeras odličnog Majka Tobija ( 11p, 4sk, 3as ).

U Valensiji večeras je za većinu igrača ovo veče bilo “za zaborav”. Istakao se Dejmian Inglis ( 10p, 5sk ), a Semi Odželeje takođe nije odigrao loše u porazu ( 9p, 5sk ). Dorbu partiju pružio je i Nejtan Rivers sa 10 poena.

Crveno-beli odigrali utakmicu bez prevelikih oscilacija

Odlična igra košarkaša Crvene zvezde večeras. Pre svega, treba istaći vrlo mali broj oscilacija u igri domaćeg sastava koji je odlično iskoristio loše šutersko veče protivnika ( 3/22 za tri poena ) i sjajnom odbranom došao do ubedljive pobede. Manjak skokova i asistencija protivnika je takođe bio ključan za pobedu crveno-belih.

Crvena zvezda nakon ove utakmice ima skor 10-14 i nalazi se na 13. poziciji. U sledećem kolu u Beograd dolazi ekipa Barselone.

Valensija se nakon ovog meča nalazi na 11. poziciji sa skorom 12-12. U sledećem kolu ih očekuje duel sa Albom u Berlinu.