Sjajan povratak Simonovića na teren za rutinsku pobedu Zvezde i vrh ABA Lige!

Crvena zvezda je rutinskom igrom došla do svoje sedme pobede u ABA Ligi nad ekipom Mornara iz Bara u dvorani “Aleksandar Nikolić” rezultatom 95:75. Ovom pobedom košarkaši Crvene Zvezde od večeras su usamljeni na vrhu tabele ABA lige sa skorom 7-1. Najefikasniji u timu Crvene Zvezde je bio Majk Tobi sa 16 poena dok je kod gostiju najefikasniji bio Taj Voler sa 13 poena.

Od početka meča se videla jasna razlika u kvalitetu između dva tima, Crvena zvezda je strpljivom igrom i dobro izgrađenim šutevima dolazila do dosta lakih poena uz sjajne role Rokasa Giedraitisa koji pogađa tri vezana šuta za tri poena, a zatim i Marka Simonovića, koji se prvi put našao na parketu još od večitog derbija. Nemanja Nedović je loš šuterski učinak nadomestio sa nekoliko dobrih asistencija. Mornar je pokušavao šutevima spolja ali je tek ulaskom Taj Volera gostujući tim prodisao i konsolidovao igru. Nemanja Vranješ i Aleks Gavrilović su takođe odigrali solidno do ulaska Volera.

Na početku druge deonice trener domaćih Sferopulos je izveo kompletno novu petorku predvođenu Milošem Teodosićem. Do polovine četvrtine je Crvena zvezda igrala pomalo nervozno sa dosta grešaka uz sporadično dobre poteze koji su donosili poene na čist individualni kvalitet. Već spomenuti Voler je nastavio sa dobrom partijom, te Mornar na njegov pogon prilazi u jednom trenutku na -8. Ipak, sjajnim minijaturama Dejana Davidovca i Dalibora Ilića domaćini vraćaju dvocifrenu prednost i na odmor odlaze sa komfornim vođstvom od 12 razlike ( 52:39 ).

Početkom drugog poluvremena Mornar sjajno počinje četvrtinu i deluje da je ekipa u naletu na krilima saradnje tria Bojkins-Marej- Gavrilović ali crveno-beli uspešno odbijaju taj nalet gostiju iz Bara. Uprkos tome što je nastavio loše šutersko veče, Nedović je nastavio sa sjajnim razigravanjem ostatka ekipe.

Ulaskom u poslednjih 10 minuta utakmice ritam igre je opao, i za do tog trenutka vrlo efikasan meč, poslednja deonica je poenterski bila najneefikasnija. Mornar je prelaskom u zonu u odbrani, pomalo iznenadio košarkaše domaćeg tima, i ta dobra odbrana takođe može biti ključ manjeg broja poena. Majk Tobi je počeo da pogađa gotovo svaki šut koji je imao u drugom poluvremenu pa se može reći da je Zvezda predvođena Tobijem sačuvala prednost koju je imala od početka meča.

Crvena zvezda je uradila ono što se očekivalo od nje na vecerašnjoj utakmici. Kontrolisala je igru celim tokom meča, ključni igrači su maksimalno odmarani i nije bilo povreda. Treba spomenuti odličnu povratničku partiju Marka Simonovića, koji ubeležio 13 poena, te sjajne role Stefana Lazarevića i Dalibora Ilića.

Mornar je vecerašnjom partijom, bez obzira na veliku rezultatsku razliku, pokazao da uprkos lošem učinku i samo jednoj pobedi iz osam utakmica, ima čemu da se nada u nastavku sezone. Prelep momenat se desio krajem same utakmice kada je debitovao mladi Vlado Komnenović, momak rođen 2007. godine, koji je uspeo da upiše i svoje prve poene u ABA ligi.

Crvenu zvezdu sada očekuje meč u Evroligi protiv Emporio Armanija u petak u “Štark Areni” dok se obavezama u regionalnom takmičenju vraćaju sledećeg ponedeljka duelom sa Krkom u gostima, a Mornar u narednom kolu dočekuje košarkaše Splita.