Šilds načeo, Hol završio! Manekeni osvojili Blaugranu

U poslednjem meču 14. kola Evrolige, ekipa Barselone ugostila je Olimpiju iz Milana, a klub iz Italije je uspeo da napravi brejk i slavi rezultatom 86:90 (19:29; 21:22; 19:17; 27:22).

Domaća ekipa je defanzivno jako loše otvorila meč protiv raspoloženih gostiju koji su meč započeli sa četiri trojke i posle tri minuta imala prednost 7:12, nakon koje je usledila njihova velika serija (3:15) za maksimalnih +15 na meču. Uspela je Barsa do kraja četvrtine to da ublaži i serijom 7:2 završila četvrtinu rezultatom sa velikih -10 (19:29).

Pokušavala je drugom četvrtinom ekipa Barselone da se vrati, ali su gosti uspešno odbijali sve nalete i čak ponovo dolazili do +15 pred poluvreme, što su ponovo katalonci ublažili na kraju četvrtine sa 4:0 i na veliki odmor otišli sa -11 (40:51).

U drugo poluvreme domaćini su ušli u nešto boljem ritmu, i u više navrata držali minus 4-6 razlike, a pre svega dobrim rolama Veselog, Kalinića i Parre. Izostala je pomoć Šildsa u trećoj deonici (1 poen), ali su tu bili Hol i Flakadori sa svojim poenima i uspeli da donesu +9 pred poslednjih 10 minuta meča (59:68).

Nije se predavao Milano i nije dao svoju prednost po svaku cenu. Pojavio se Brizuela za Barselone, ali je konstantno neko ima odgovor. Ponovo Šilds nije bio od pomoći u napadu, ni u ovoj četvrtini (1 poen). I opet su tu bili Hol i Flakadori sa poenima, dok je sa druge strane Nikola Kalinić postigao čak 12 poena u poslednjem periodu, ali on sam nije mogao mnogo. Suma sumarum Milano je u ovom meču rutinski slavio, s obzirom da je vodio čak 39 minuta i 42 sekunde meča.

Meč je završen rezultatom 86:90.

Najefikasniji igrači meča:

• Barselona –
    Jan Veseli 19 indeks (14 poena, 3 skoka, 2 asistencije)
    Vili Ernangomez 17 indeks (10 poena, 6 skokova)
    Niko Laprovitopa 16 indeks (16 poena, 2 skoka, 5 asistencija)
    Nikola Kalinić 14 indeks (17 poena, 4 skoka)
  • Milano –
    Nikolo Meli 24 indeks (16 poena, 6 skokova, 3 asistencije)
    Devon Hol 22 indeks (21 poen, 3 skoka)
    Šavon Šilds 16 indeks (19 poena, 3 skoka, 2 asistencije)
    Diego Flakadori 16 indeks (15 poena, 4 skoka)

Statistički podaci:

• Šut iz igre 31/61 – 31/65 (51% – 48%)
  • Šut za 3 poena 7/18 – 11/27 (39% – 41%)
  • Odnos bacanja 17/23 – 17/19 (74% – 89%)
  • Odnos skokova 31:34 ( u napadu 8:11)
  • Odnos asistencije 20:11 ( izgubljene 9:11)

Barselona je i pored poraza ostala druga na tabeli, ali je sada na istom skoru kao i Virtus (10-4) i sledeće nedelje prvo gostuju Albi u Berlinu, pa zatim Žalgirisu u Kaunasu. “Manekeni” sa skorom 5-9, sa 15tog mesta na tabeli dočekuju ekipu Asvela i nakon toga ekipu Panatinaikosa. Ovom pobedom italijani su prekinuli niz od 3 poraza u Evroligi.