Fenerbahče je ozvaničio povratak Nanda De Koloa, koji je potpisao ugovor do kraja sezone 2025/26. Iskusni francuski bek stiže iz ASVEL-a i započinje svoju drugu epizodu u dresu turskog velikana, nakon što je za klub već nastupao od 2019. do 2022. godine.
De Kolo (38) je ove sezone u odličnoj formi – u 13 utakmica Evrolige prosečno beleži 13,6 poena, 4,7 asistencija i PIR 17,8, uz impresivnih 98,3% sa linije slobodnih bacanja. Drugi je u ligi po PIR-u na 40 minuta (34,4), što potvrđuje da i dalje spada među najefikasnije bekove Evrope.
Dvostruki šampion Evrolige i MVP takmičenja iz 2016. godine donosi ogromno iskustvo i liderske kvalitete u bekovsku liniju Fenerbahčea, koji želi da dodatno učvrsti svoju poziciju u borbi za vrh.
Tokom bogate karijere, De Kolo je ostavio dubok trag u Evroligi: drugi je najbolji strelac svih vremena, lider po procentu slobodnih bacanja, uz brojne individualne i timske trofeje sa Valensijom, CSKA Moskvom, Fenerbahčeom i ASVEL-om. Sa francuskom reprezentacijom osvojio je zlato na Evrobasketu 2013. i dve olimpijske srebrne medalje.
Pročitajte
-
Uz Jokića, još jedan NBA igrač potvrdio nastup za Srbiju
-
Povratak iz snova: Jago bi mogao da potpiše istorijski ugovor
-
Rajt: Prošle sezone sam gledao kako Partizan podiže trofej meni pred očima, ovo je prilika za osvetu
-
Efes se oprostio od dva Amerikanca
-
Veliki obrt u Istanbulu, Laso ostaje na klupi Efesa

