Košarkaški klub Barselona ostao je bez šefa stručnog štaba. Ćavi Paskval je aktivirao klauzulu u ugovoru i napustiće klub na kraju tekuće sezone.
Saopštenje kluba povodom ove situacije iznosimo u celosti.
“Barselona saopštava da je trener Ćavi Paskval obavestio klub da će po završetku tekuće sezone aktivirati izlaznu klauzulu iz ugovora koji ga je sa klubom vezivao do 2028. godine.
Na taj način će stručnjak iz Gave okončati svoj drugi mandat na klupi košarkaške sekcije Barselone, koji je počeo 17. novembra 2025. godine, u trenutku kada se ekipa nalazila u komplikovanoj sportskoj situaciji. Barselona mu zahvaljuje na radu tokom prethodnih meseci i želi mu mnogo sreće u nastavku karijere.
Sve strane su sada fokusirane na zajednički cilj – osvajanje titule u ACB ligi.
Klub će uskoro pozvati medije na konferenciju za novinare koju će Ćavi Paskval održati sutra, u četvrtak od 11.30 časova”.
Barselona će u narednom periodu potražiti novog šefa stručnog štaba, dok će se u narednom periodu saznati ko će na klupi Blaugrane zameniti Paskvala.
Pročitajte
-
Obradović stiže u Jerulasim i dovodi bivšeg igrača Partizana
-
Budućnost završila i četvrti potpis: Amerikanac sa crnogorskim pasošem ostaje!
-
Evroligaš ozbiljno zagrizao za Sterlinga Brauna
-
Penjaroja: Igrači su bili na 100 odsto i nemam ništa loše da kažem za njih
-
Kabengele: Krvario sam i morao sam na klupu, svi smo verovali Aleksi

