Partizan prespavao poluvreme pa ‘zakrvavio kolena’ za pobedu

Utakmicu koju smo imali priliku da gledamo u Morači možemo opisati kao pravu prvenstvenu.  Psihički iscrpljeni Partizan, bez Avramovića koji je odmarao, prespavao je dobar deo prvog poluvremena. I pored toga, u ovom duelu ispresecanom prekidima TV prenosa i gašenjem svetala u hali, imali smo priliku da vidimo veliku borbu oba tima.

Oba tima počela su vrlo raspoloženo u napadu. Partizan je napadao Kapustu i pronalazio dobra rešenja, dok su u Studentskom centru Dokins i Hadžibegović bili raspoloženi u šutu za tri. Pred kraj četvrtine došlo je do potpunog pada u igri crno-belih, pa je domaćin pod dirigentskom palicom Borne Kapuste, koji je u tom periodu upisao čak pet asistencija, uz mnogo lakih poena otišao na pauzu uz prednost – 26:20.

Drugu četvrtinu nisu počeli bolje crno-beli. Uz mnogo grešaka nervirali su svog trenera i dozvolili osokoljenim domaćinima da povećavaju prednost, koja je maksimalno iznosila +9. Trgli su se ipak gosti iz Beograda, četiri i po minuta nisu primili koš, i iako su se i sami mučili u napadu u tom periodu, uspeli su da uhvate priključak pa se na poluvreme otišlo rezultatom 41:38.

Mnogo koncentrisanije su gosti otvorili drugo poluvreme. Razigrao se Balša Koprivica i uz njegove poene na obruču Partizan je sredinom četvrtine napravio prednost od šest poena razlike. Nisu ipak pali domaći, nastavili su da se bore i da igraju pametno, pa je pred poslednju četvrtinu rezultat je bio 58:63.

Odlučujuću deonicu otvorili su sa maksimalnim intenzitetom i jedni i drugi. Partizan je igrao čvršće u odbrani, nije dozvoljavao lake poene i uz pametnije napade uspevao je da održi prednost. Naneli i Panter kreirali su poene za crno-bele. Domaći su uspevali da dođu do linije penala ali su i tu počeli da zakazuju pa je prednost Partizana rasla. Šampion Jadrana je na kraju priveo meč bez neizvesnosti, krajnji rezultat je bio – 78:84.

Ovo je 18. pobeda u regionalnom takmičenju za aktuelnog šampiona. Zahvaljujući tome oni su se popeli na drugo mesto, ali ako žele tu i da ostanu sasvim je jasno da moraju u istoj ovoj hali da odnesu pobedu u duelu sa direktnim konkurentom idućeg vikenda. Do tada imaju i bitan duel sa Olimpijakosom u Evroligi, a još jedna činjenica koja ih ne raduje je velika potrošnja Pantera i Nanelija koji su igrali 31 odnosno 26 minuta u ovoj napornoj utakmici.

Studente ovaj poraz udaljava od plej-ofa, imajući u vidu da igraju još sa Zvezdom i Budućnosti do kraja regularnog dela takmičenja. Oni su trenutno izjednačeni sa Splitom na deobi poslednjeg mesta koje vodi u doigravanje, a od njih imaju bolji međusobni skor. Imajući u vidu svoj težak raspored, oni će se nadati porazima Splićana od Mege i Zvezde.

Najviše se u redovima gostiju istakao Balša Koprivica, koji nije bio daleko od dabl-dabl učinka sa 20 poena i 8 skokova. Njega su pratili Džejms Naneli i Kevin Panter koji su u poslednjoj četvrtini preuzimali odgovornost i na kraju upisali 17 odnosno 16 poena.

Kod domaćih bila je vruća ruka Obrija Dokinsa koji je postigao 21 poen, a uz solidnu rolu ostali su jednocifreni Bogavac, Ivišić i Hadžibegović sa po 9. Vredan pomena je i Borna Kapusta koji je ostao za tri poena kratak od dabl-dabl učinka budući da je upisao 10 asistencija.