Monako slavio u neizvesnoj završnici, Efes sve dalje od plejofa

Košarkaši našeg Saše Obradovića nastavljaju svoj pohod ka vrhu, pobedom u Turskoj nad ekipom Efesa odlaze na skor 13-10 i tako povećavaju šanse za plasman u plejof sa nekog od prvih šest mesta.

Kakav meč u Istanbulu, poslastica u pravom smislu te reči za sve sladokusce, mnoštvo preokreta teških odluka sudija ali na kraju bitan trijumf Monaka. Prvo poluvreme proteklo je u prilično izjednačenoj igri, timovi su se smenjivali a prvu osetniju prednost stekao je domaćin poenima Darijusa Tompsona 19:14, odgovor je brzo stigao u vidu Alfe Dialoa, Motejunasa i Blosomgejma pa je na kraju prve četvrtine razlika između dva tima bila svega jedan poen 23:22. U nastavku igrači iz drugog plana bili su u centru pažnje konkretno Derik Vilis sa sedam poena, a podrsku je imao u Elajdži Brajantu koji je do poluvremna nakupio osam. Sa druge strane Monako je održavao priključak zahvaljujući sjajnom triju Džejms, Okobo, Lojd pa je rezultat na velikom odmoru glasio 43:39.

Čini se da su gosti ovaj meč prelomili u trećoj deonici, imao je Efes u više navrata po pet poena prednosti međutim Donatas Motejunas i Eli Okobo su kombinovano postigli deset koševa i doneli prednost Monaku pred ulazak u odlučujući deo meča. U četvrtoj četvrtini sve je stalo u poslednjih par minuta uspeo je Efes trojkom Rodriga Buboe da sa minus sedam priđe na samo koš zaostatka, međutim ključni momenat desio se nakon promašenog bacanja Okoboa kada je Buboa na prvi pogled pogodio trojku za izjednačenje, međutim nakon dva pregledana snimka sudije su preinačile odluku u dva poena što će se na kraju ispostaviti ključno kada je pobednik u pitanju.

Na kraju Efes 78, Monako 80, u redovima domaćih četiri igrača su bila dvocifrena Bubao 15, Larkin 14, Vilis 13, Brajant 12 poena. U pobedničkom timu najzaslužniji bili su Okobo i Džejms sa 16 te Lojd i Dialo sa 14 odnosno 11 koševa.