Monako preživeo pakao Istanbula i izborio majstoricu

Ekipa Saše Obradovića uspela je da preživi pakao Istanbula i izbori majstoricu u tvrdoj i borbenoj utakmici.

Prva četvrtina donela je malo broj poena. Monako je za prvih 7 minuta postigao samo 4 poena pa je Fenerbahče imao prednost od +8. Na kraju prve četvrtine rezultat je bio 15:11.

Drugu četvrtinu domaći su otvorili sa tri vezane trojke, ali je serijom od 11 vezanih poena Elija Okoba Monako održavao priključak. Da se na poluvreme ne ode u egalu pobrinuo se Papajanis koji je pogodio 2+1 za 33:30.

U trećoj četvrtini domaći su pogađali gotovo isključivo za tri, ali su gosti na njihove četiri trojke odgovorili sa svojih četiri i pred odlučujuću deonicu rezultat je bio 47:48.

Rezultatska klackalica tralaja je tokom cele četvrtine i ušlo se u neizvesnu završnicu. Na 0:52 do kraja Džejms je dao trojku za +4. Domaći su uspeli da dođu u poziciju da imaju šut za pobedu, ali je Vilbekin promašio flouter. Konačni rezultat 62:65.

U ekipi Monaka najefikasniji je bio Okobo sa 13 poena, dok su Džejms i Motiejunas postigli po 10. Kod domaćih, 14 je postigao Gudurić, a Vilbekin 11.