KRALJ NE DA KRUNU! Real porazio i Valensiju u “La Fonteti”

Prvog dana 8. kola ekipa Valensije dočekala je ekipu Reala iz Madrida u jednom veoma intenzivnom meču koji se završio trijumfom gostiju rezultatom 73:76 (26:24; 23:19; 13:20; 11:13).

Dočekala je ekipa Valensije besprekornu ekipu Reala i u samoj prvoj četvrtini, ekipa domaćina imala je odgovor na apsolutno sve što je kralj pokušao. Svaki nalet gostiju odbijali su uspešno, a sve to na krilima fenomenalnog Brendon Dejvisa koji je postigao neverovatnih 18 POENA (6/6 za 2, 2/3 za 3) u prvoj deonici koja je završena 26:24, upravo poenima Dejvisa. Na drugoj strani Gabrijel Dek postigao je 9 poena.

Na početku druge deonice Dejvis je ostao na klupi, ali je Valensija svojom, pre svega odbranom otišla na, u tom trenutku najvećih +8 nakon nešto više od 14 minuta igre. Međutim kralj ne bi bio kralj kada bi sve tako pustio, i brzom serijom 0:7 Real se vratio rezultatski protiv izvrsne Valensije ne dozvolivši im da se odlepe na veću razliku. Do kraja poluvremena nije bilo većih promena, pa je Valensija otišla otišla na odmor sa 6 poena prednosti (49:43).

Drugo poluvreme počelo je poenima Kris Džounsa, ali i konačno drugim promašajem Brendon Dejvisa na meču. Ipak prodrmao se Real, trojkom Kampaca i serijom 0:9 na startu vratio prednost koju nije imao još od prve deonice. Gabrijel Dek je nastavio vrlo dobru partiju 15 poena bez promašaja, a Dejvis je počeo da niže svoje promašaje, već četiri vezana na polovini treće četvrtine. Do kraja četvrtine Real je uspeo da održi prednost i tako na poslednji odmor otišao sa minimalnom prednošću, 62:63.

Novih 10 minuta, ali ista priča. Držao je Real u prvoj polovini malu prednost, koja je prešla u jednom trenutku na stranu Valensije. Nakon 7 minuta rezultat je bio samo 6:7 u poslednjoj deonici. U poslednji minut utakmice ušlo se sa velikom neizvešnoću, nerešenim rezultatom 72:72. Kampaco je sa svoja dva poena uspeo da donese 72:74, nakon čega ekipa Valensije nije uspela da realizuje napad i Real je imao sve u svojim rukama. Dva penala je realizovao Fakundo Kampaco, nakon čega je Oželej bio polovičan i meč je završen rezultatom 73:76.

Najefikasniji u ekipi Valensije bio je Brendon Dejvis sa 22 poena, 4 skoka, 4 asistencije i ukupnim indeksom 20. Pratili su ga Semi Oželej sa 13 poena i Kris Džouns sa 12.

U timu Reala najviše se istakao Fakundo Kampaco sa 15 poena, 5 skokova, 5 asistencije i indeksom korisnosti 23. Njega su pratili Gabrijel Dek sa 18 poena i Mario Hezonja sa 12 postignutih poena.

Ekipa Valensije sa skorom 5-3 u petak gostuje Barseloni, dok će Real Madrid u četvrtak sa perfektnim skorom 7-0 dočekati ekipu Monaka koja je večerašnjim porazom otišla na skor 5-3.