Dan mrmota u Ljubljani

Postaje simptomatično… Iz godine u godinu, od osnivanja KK Cedevite Zagreb, pa sve do stupanja u fuziju sa Olimpijom i prelaska u Ljubljanu, utakmica Partizana i pomenutog tima se ponavlja.

Košarkaši Cedevita Olimpije pobedili su ekipu Željka Obradovića i naneli joj treći ovosezonski poraz u ABA ligi, kojim je trka za lidersku poziciju pred plej-of praktično izgubljena. Konačan rezultat je bio 95:91 u Stožicama.

Pre svega predvođeni reprezentativnim parom Blažič-Prepelič ekipa iz Ljubljane je dolazila do poena. Bivši igrač Crvene zvezde prosto obožava kada za protivnika ima beogradski Partizan. Večeras im je dao 29 poena, a njegov kolega je dodao 18 uz čak 11 asistencija, što je kuriozitet s obzirom na to da je Prepelič godinama bio poznat kao izraziti šuter, ne i asistent.

Nije kao da će navijači Partizana “potrčati” da pročitaju ovaj skener, sami su svojim očima videli izdanje svoje ekipe, koja doživljava drugi uzastopni poraz u ABA ligi, ali red je da se napiše i neko slovo o samim dešavanjima na parketu Stožica.

Pogođene trojke Amadua Soa, Blažiča i Ledeja na samom otvaranju meča samo su nagovestile da će ovo biti još jedan meč na ogroman broj poena između ovih ekipa. Frenk Kaminski iz ekipe Partizana se najviše isticao na početku sa postignutih sedam brzih poena (meč završio sa 20p 7sk). Agresivnan je bio na obe strane terena poljski reprezentativac u redovima crno-belih koji je hvatao sve lopte koje su išle ka njemu, ali i kupio “otpadke” svojih saigrača. Do kraja prve četvrtine Partizan je nekako održavao prednost i prividno delovao kao tim koji kontroliše meč, u drugi kvartal su ušli sa rezultatom 27-22 u svoju korist.

Druga četvrtina je otvorena “pogačicom” Bruna Kabokla. Delovalo je da je sve idealno; Anđušić je pogodio za tri poena, a u situaciju da sam ostane na šutu ga je dovela sjajna kreacija Pi Džej Doužera, a Partizan je otišao na najveću prednost od +9. Kad ono međutim… Momenat koji je možda i prelomio meč. Po sudu arbitara dosuđen je faul odbrane, u kojoj je Avramoviću polomljen nos. Pritom, Avramović je bio taj koji je igrao odbranu nad Jakom Klobučarom, njemu je dosuđen faul.

Na vama je da sami donesete zaključak. Ostatak četvrtine bi bio isti da nije došlo do tajm-auta trenera Cedevita Olimpije, Simonea Pjanđanija. Njegova ekipa je posle toga napravila seriju od 11-0 i ništa na terenu više nije bilo isto. Na odmor se otišlo sa 51:50 za domaći tim, a Aleksa Avramović se više nije vraćao na parket.

Cedevita Olimpija se do ove utakmice mučila sa postizanjem poena za tri, a dovoljno je reći da su u ovom meču postigli 11 sa 48% uspešnosti. Prvi deo drugog poluvremena je domaća ekipa bila ta koja se pita na terenu, a Partizan je bio prinuđen da ih juri, u jednom momentu je Partizan poveo nakon sjajne akcije i atraktivne saradnje između PJ-a i Kabokla, ali sve je bačeno u vodu lošim faulom Anđušića nad Kobsom na isteku napada, a iskusni plejmejker je pogodio sva tri poklon bacanja za 73:71.

Poslednju četvrtinu je Partizan otvorio ponovo poklanjanjem poena domaćoj ekipi koja je pravila serije, dostizala prednost od šest poena, Kaminski nije mogao sam u napadu bez doprinosa svojih kolega. Kulminacija ove predstave u Stožicama desila se u momentu kada je Ledej napravio nesportski faul nad Blažičem, ali nije bilo dovoljno beogradskoj ekipi da se trgne do kraja utakmice. Cedevita Olimpija je ponovo slavila na svom terenu, protiv već sada redovne mušterije u Ljubljani.