Crvena zvezda relativno lako do pobede u Areni

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su košarkaše Borca iz Čačka rezultatom 90:74 u okviru 16. kola ABA lige. Jako važna pobeda za crveno-bele i povratak na pobedničke staze u regionalnoj ligi. Sa druge strane, Borac je pretrpeo drugi uzastopni poraz u regionalnom takmičenju ali i dalje ima realne šanse za doigravanje.

Dobar početak domaćeg sastava i velika prednost

Dobro otvaranje domaćeg sastava i dve vezane trojke Giedraitisa i Jaga. Stiže odgovor Segua i Rebrače sa druge strane. Za prvu osetniju prednost pobrinuo se Fredi Gilespi sa pet vezanih poena, 13-7. Dosta brza igra u oba pravca i jednog i drugog tima. Priključak gostiju održava Berts pogotkom za tri, 15-12. Pet vezanih poena Jaga dos Santosa donose novu najveću prednost crveno-belih, 22-13.

Nakon nešto više od sedam minuta na parketu prvi put na meču parket je napustio Dalibor Ilić. Borac je četiri minuta bez koša, a domaći tim to kažnjava i tera trenera gostiju Mijatovića da zatraži tajmaut. Nešto manje od dva minuta pred kraj prvog perioda rezultat je 28-14 za crveno-bele. Do kraja prvog perioda igre crveno-beli su zadržali prednost koja je gotovo dupla u odnosu na broj poena koje je postigao protivnik, 35-18.

Sjajna igra Čačana i povratak u utakmicu

Dobar start druge deonice za goste i serija od pet vezanih poena. Sjajna energija Segua i Bertsa je ključna za ovako dobar početak gostiju. Hanga je preuzeo ulogu plejmejkera od Jaga ali napadi ipak nisu baš dobri. Ubrzo se omaleni Brazilac vraća na parket a nakon njegovog dodavanja Davidovac konačno pogađa otvoren šut za tri posle nekoliko promašaja. Rasplamsala se borba na obe strane terena, sve bolje izgledaju gosti i poeni dolaze gotovo u svakom napadu. Na polovini drugog perioda igre prednost domaćih je 15 razlike, 44-29.

Slobodnim bacanjima čačanski tim smanjuje prednost rivala, 44-36. Nastavlja se sjajna igra gostiju i zaostatak je ponovo smanjen nakon dva sjajna pogotka iz teških pozicija Segua. Prilaze gosti na četiri razlike, 48-44. Da odbije nalet protivnika i potpuni povratak u meč pobrinuo se Jago novom trojkom na 24 sekunde pre kraja prvog poluvremena. Nije uspeo gostujući tim da postigne poene u poslednjem napadu te crveno-beli odlaze sa prednošću od sedam razlike, 51-44.

Sjajna igra gostiju i druga deonica koju su dobili 26-16 u svoju korist.

Glavna “karika” u igri crveno-belih je Jago dos Santos ( 13p, 3as ) a odlično su ga ispratili Fredi Gilespi ( 9p, 3sk ) i Majk Tobi ( 11p, 4sk ). Kod gostiju, ko bi drugi nego Ronaldo Segu ( 11p, 2sk, 2as ) kome su dobra podrška bili Aleksa Uskoković ( 10p, 3as, 2uk ) i Tilan Berts ( 9p, 5sk, 2as, 2uk ).

Ponovni nalet gostiju ali ovaj put dobar odgovor domaćina

Odličan početak gostiju, serija 4-0 i prilazak na tri razlike, 51-48. Prve poene domaćem timu doneo je Jago sa linije penala. Ne izgleda dobro napad Crvene zvezde, protok lopte nije na nivou na koji je tim Janisa Sferopulosa navikao svoje navijače. Uspevaju malo da se konsoliduju domaći, ponovo pogađaju i ipak održavaju razliku s početka poluvremena, 61-53.

Nova trojka Jaga dos Santosa naterala je trenera Mijatovića na novi tajmaut pri rezultatu 64-55 za domaći sastav. Ponovo se ubrzala igra i crveno-beli dolaze do nove dvocifrene prednosti, nakon sjajnog dodavanja Hange za Davidovca za 73-57. Raspoloženi dvojac Segu i Uskoković ipak smanjuju razliku pred poslednjih deset minuta meča, 73-62.

Borac ostao bez snage, Zvezda održavala prednost

Nastavlja se brza igra oba tima ali možda i najlošija četvrtina u poenterskom smislu. Nakon nešto više od tri minuta poslednjeg perioda igre postignuto je svega sedam poena ukupno. Zvezda ostaje na “sigurnih” plus 14, 78-64. Deluje kako Borac ostaje bez ideje u napadu, mada ni crveno-beli ne mogu da se pohvale nešto mnogo boljim napadom.

Ne ide šut ni jednoj ni drugoj ekipi, poeni se postižu na individualni kvalitet, a na nekih četiri minuta pre kraja meča sve više deluje kako domaći sastav privodi utakmicu “mirnom” kraju. Do kraja utakmice nije bilo preteranih uzbuđenja, pa je utakmica završena rezultatom 90-74 u korist Crvene zvezde.

U redovima crveno-belih najbolji pojedinac utakmice bio je Jago dos Santos ( 24p, 7sk, 7as, 2uk ) koji je odlično iskoristio veću minutažu u odsustvu Miloša Teodosića. Jako dobra partija Luke Mitrovića u drugom meču nakon povratka od povrede ( 16p, 3sk, 2as ) a dobre role su imali i Rokas Giedraitis ( 15p, 4as ) i Majk Tobi ( 13p, 6sk ).

U ekipi Borca najefikasniji je bio Ronaldo Segu ( 20p, 3sk, 2as ), a dobar učinak su zabeležili Filip Rebrača ( 13p, 3sk, 2uk ), Tilen Berts ( 12p, 8sk, 2as, 3uk ) i Aleksa Uskoković ( 12p, 4as, 3uk ).

Pobeda koja je trebala crveno-belima

Jako bitna utakmica za košarkaše Crvene zvezde. Jago dos Santos je odigrao još jednu sjajnu utakmicu, Tobi, Gilespi i Mitrović su dobro iskoristili ovu utakmicu da se “razigraju” a minutažu su dobili i neki igrači koji gotovo da nisu imali vreme provedeno na parketu u prethodnom periodu.

Borac Čačak uprkos porazu je “pokazao zube” protiv favorizovanog protivnika i da nije ekipa ostala bez snage u poslednjoj deonici, možda bi prisustvovali neizvesnijoj završnici utakmice. Ovo je poraz koji ne remeti mnogo šanse Čačana da se nađu u doigravanju.

Nakon ovog meča Crvena zvezda ostaje lider regionalne lige sa skorom 14-2. U narednom kolu ih očekuje duel sa FMP-om gde će crveno-beli takođe biti domaćin. Između ove dve utakmice, očekuje ih duel sa Baskonijom u Evroligi.

Nakon ovog meča Borac Čačak se nalazi na devetoj poziciji sa skorom 7-9. U narednom kolu ih očekuje duel sa ekipom Splita u Čačku.