Cedevita Olimpija preko Lietkabelisa za treću pobedu u Evrokupu

Cedevita Olimpija je u četvrtom kolu BKT Evrokupa savladala Lietkabelis i tako došla do treće pobede u ovom takmičenju.

Odlično su domaći otvorili utakmicu ponajviše zahvaljujući raspoloženom Blažiču. Bio je kapiten slovenačkog tima izuzetno težak za zasutavljanje igračima Lietkablisa, pa su već tokom prvih deset minuta na njemu napravili pet faulova. Druga je deonica prošla u znaku Devina Robinsona, koji nam je priredio dva izuzetno atraktivna zakucavanja. Razigrao se u drugom kvartalu i Di Džej Stjuart, pa su domaći na krilima odličnih Amerikanaca došli do 20 poena prednosti.

U trećem kvartalu su se razigrali gosti iz Litvanije i prepolovili razliku. Otvorio je dobro četvrtinu Oleksander sa četiri vezana poena, a onda je usledila rafalna paljba gostujuće ekipe kada su za tri pogađali Bičkauskas, Pecarski, te Rubstavičijus dva puta. Sa druge strane su uzvraćali Jaka Blažič i Devante Džouns i sprečili protivnika da poslednjih deset minuta utakmice dočeka sa jednocifrenim zaostatkom.

Nastavila se nešto bolja igra Lietkabelisa i u poslednjoj deonici. Ipak, nije bilo dovoljno za potpuni preokret. Domaća Olimpija je slavila rezultatom 76:72.

Sa 14 poena i pet skokova za indeks korisnosti 24, Jaka Blažič je bio najefikasniji igrač svoje ekipe. Istakli su se i Devin Robinson sa 17 poena, te Martinas Geben sa osam poena i sedam skokova.

U redovima poražene ekipe najbolji je bio Marko Pecarski sa 12 poena i 11 skokova.