Nakon godinu dana u kraljevskom klubu, Petr Korneli se vraća u domovinu. Njegova nova destinacija biće Monte Karlo, a ugovor je potpisan na tri sezone.

U svojoj prvoj sezoni u Evroligi prosečno je beležio 5,4 poena i 3.1 skok po meču.
Korneli je draftivan 2016. godine sa 53. mesta od strane Denver Nagetsa gde je proveo jednu sezonu, uglavnom kao deo razvojnog tima Grand Rapids Gold.
Pre odlazka u Ameriku nastupao je za Le Man, Metropolitans, Ortez. Bez ikakve dileme veliko pojačanje za ekipu Saše Obradovića.
Pročitajte
-
Obradović stiže u Jerulasim i dovodi bivšeg igrača Partizana
-
Budućnost završila i četvrti potpis: Amerikanac sa crnogorskim pasošem ostaje!
-
Evroligaš ozbiljno zagrizao za Sterlinga Brauna
-
Penjaroja: Igrači su bili na 100 odsto i nemam ništa loše da kažem za njih
-
Kabengele: Krvario sam i morao sam na klupu, svi smo verovali Aleksi

