Turski stručnjak dao je izjavu pred početak finalne serije grčke lige protiv Olimpijakosa.
Ataman na početku ističe da poštuje protivnika:
“Poštujemo Olimpijakos jer su imali sjajnu sezonu i osvojili Evroligu. Imaju odlične igrače, odličnog trenera i igraju veoma dobru košarku. Ipak, mi smo ostvarili ubedljivu pobedu kada smo igrali sa kompletnim sastavom u kupu. Sada počinje nova finalna serija, a Olimpijakos ima prednost domaćeg terena, što je plus za njih”.
Nije mogao da ne pomene sudije:
“Videli smo u Evroligi da, kada su sudije pravedne i kada ne podležu atmosferi, domaći teren ne znači ništa. Ko god bude igrao bolju košarku u prvoj utakmici, pobediće. Bilo da pobedimo ili izgubimo, spremni smo da igramo i da dobijemo prvu utakmicu. Naš jedini cilj je da igramo dobru košarku i postanemo šampioni”.
Dotakao se i utakmice u finalu kupa:
“Ubedljivo smo pobedili Olimpijakos u finalu Kupa. Evroliga je drugo takmičenje. Verujemo u naše igrače. Svi su bili veoma razočarani posle pete utakmice u plej-ofu. Svi žele da pokažu da smo veliki tim. Nismo to uspeli u prvoj utakmici protiv PAOK-a jer nismo igrali 10 dana. Ali u Solunu, pred 10.000 ljudi, u fantastičnoj atmosferi, igrali smo veoma dobru košarku, posebno u drugom poluvremenu. Imamo sjajne igrače”.
Pročitajte
-
Obradović stiže u Jerulasim i dovodi bivšeg igrača Partizana
-
Budućnost završila i četvrti potpis: Amerikanac sa crnogorskim pasošem ostaje!
-
Evroligaš ozbiljno zagrizao za Sterlinga Brauna
-
Penjaroja: Igrači su bili na 100 odsto i nemam ništa loše da kažem za njih
-
Kabengele: Krvario sam i morao sam na klupu, svi smo verovali Aleksi

