Sferopulos: Nismo paničili, igrali smo pametno

Nakon jedne jako dobro odigrane utakmice i važne pobede za Crvenu zvezdu, trener Janis Sferopulos bio je zadovoljan izdanjem svojih izabranika:

“Čestitke igračima na reakciji nakon meča u utorak. Danas smo odigrali sve kako treba a što nismo u prethodnom meču. Mislim da nam je ovo najbolja utakmica defanzivno ove sezone do sad. Poremetili smo protok lopte Armanija, dozvolili smo svega 62 poena, nismo im dozvolili mnogo asistencija i naterali smo ih na dosta izgubljenih lopti. Našom dobrom odbranom smo kontrolisali meč. Naravno, imali smo dobro prvo poluvreme i očekivali smo reakciju protivnika, i u prvih pet minuta drugog poluvremena su to i pokazali. Nismo paničili, kontrolisali smo utakmicu, što je važno. U poslednjoj četvrtini igrali smo pametno, i na kraju zasluženo pobedili.”, rekao je Sferopulos pa nastavio:

“Završili smo duplo kolo uz koje smo imali težak raspored u prethodnom periodu, odigrali smo pet utakmica u deset dana u pet različitih država. Igračima nije bilo lako, mislim da smo odradili dobar posao u ove dve nedelje sa duplim kolima Evrolige.”

Na pitanje o stanju povreda koje su doživeli Tobi i Nedović tokom meča:

“Imaju problema sa mišićima, poslaćemo ih na magnetnu rezonancu kada se vratimo u Srbiju i tada ćemo znati nešto više.”

Na pitanje o tome kakve je savete dao i kako je igrače motivisao da odigraju sjajnu odbranu čitavim tokom meča uz veliki osmeh grčki stručnjak je odgovorio: “To su tajne ovog posla, ne smem da kažem.”, pa dodao:

“Rekao sam im da moramo da igramo dobru odbranu. Razgovorali smo o tome kako možemo igrati mnogo bolje u odbrani u odnosu na prethodni meč i ovo je način na koji su oni reagovali.”

Crvena zvezda se nakon ovog meča nalazi na 13. poziciji sa skorom 9-12 u Evroligi a sledeća utakmica ih očekuje u nedelju u regionalnoj ligi gde dočekuju ekipu Borca.