Zvezda blizu iznenađenja ali je Real pokazao klasu

U “Vizink centru” u Madridu publika je imala prilike da gleda jednu jako zanimljivu i uzbudljivu utakmicu. Real Madrid i Crvena zvezda su pružili sjajnu utakmicu uprkos tome što ova utakmica nije imala rezultatski značaj ni za jedan tim. Na kraju, pobeda domaćina rezultatom 101:94.

Dobar start gostiju

Nešto drugačija petorka za Real na startu sa Alosenom i Gonzalezom. Odlično su počeli gosti igrom koju su forsirali. Pasevi pod koš za Dalibora Ilića i poeni Nemanje Nedovića nakon floutera doveli su crveno-bele u prednost, 5:10. Real Madrid preko Džanana Muse se održava u igri, a zatim i preuzima vođstvo.

Primoran je trener košarkaša u belim dresovima, Ćus Mateo, da ubaci u igru igrače poput Hezonje, Jabuselea

Momentalan učinak i serija od sedam poena nakon rezultata 13:13 za najveću prednost “Kraljevića”. A onda, sjajan odgovor gostiju u crveno-beloj opremi. U režiji Branka Lazića i Nedovića, na odmor nakon prvih deset minuta igre se odlazi rezultatom 20:21.

Odlična borba uprkos (ne)važnosti utakmice

Nastavlja se dobra igra oba tima. Kod Zvezde je glavni u napadu Nedović dok se kod Reala najviše pita Hezonja na početku. Odlična igra Fredija Gilespija u redovima gostiju koji prikazuje sjajan pregled igre. Za potvrdu ponovnog vođstva i vraćanja rezultata u svoju korist, Serhio Ljulj baca pas za “alley-oop” Mariju Hezonji, 35:29.

Košarkaši srpskog kluba ponovo se vraćaju u igru, pre svega sjajnom odbranom u reketu za koju je možda najzaslužniji Gilespi koji nakon asistencije Mitrovića pogađa za novu promenu rezultata, 35:36. Nastavila je gostujućuja ekipa da održava vođstvo, a onda je Alberto Abalde sa sedam vezanih poena doneo izjednačenje. Luka Mitrović je nakon odličnog ofanzivnog skoka i realizovanog “2+1” doneo konačan rezultat prvog poluvremena, 44:47.

Na poluvremenu Real Madrid predvode Džanan Musa sa 11 poena i Mario Hezonja sa 10 poena. U redovima Crvene zvezde ubedljivo najefikasniji je Nemanja Nedović sa 18 poena.

Furiozan start gostiju ali… Real je Real

Hanga trojkom otvara poluvreme za goste dok Musa sa linije penala donosi poene za domaći sastav. “On fire” Nedović novom trojkom nastavlja gde je stao u prvom poluvremenu. Sjajna saradnja Hange i Nedovića donosi ponovo najveću prednost gostima, 48:55. “Kraljevići” nemaju odgovor na odličan napad gostiju, pa nakon prve dvocifrene prednosti ( 49:59 ), Ćus Mateo je primoran da zatraži tajmaut.

Adam Hanga preuzima odgovornost i vodi crveno-bele do najveće prednosti na meču, 14 razlike, 52:66. Od velike pomoći mađarskom košarkašu je Džavonte Smart u datom trenutku. Gotovo pa savršenu odbranu, gosti krunišu zakucavanjem Davidovca za 54:70 i novu najveću prednost na meču.

Ipak, domaći sastav preko Muse i Tavareša pokazuje zašto je ubedljivo prvi ove sezone. Pojačavaju odbranu košarkaši Reala, pa samim tim smanjuju prednost na podnošljivih tri razlike, 67:70.

Trgla se ipak Crvena zvezda, nije dozvolila kompletan preokret. Ali onda sramotno dosuđen faul Laziću pri šutu za tri poena Muse, koji potom realizuje tri bacanja. Sjajna akcija crveno-belih se isplatila u poslednje četiri sekunde te se pred poslednjih deset minuta igre ide sa rezultatom 72:75.

Poslednji period igre za srčani udar

Serhio Rodrigez otvara trojkom četvrti period igre. Momentalan odgovor Nedovića na drugoj strani. Nije ga bilo čitavog meča, ali sa četiri vezana poena Džoela Bolomboja, crveno-beli se odlepljuju ponovo na pristojnih sedam poena razlike, 75:82. Konačno, period igre kada nema poena ni jednih ni drugih. Skoro dva minuta bez poena prekinuo je Luka Mitrović, 80:84.

Kako vreme prolazi, sve nervoznije izgledaju obe ekipe. Ali, Jabusele i Musa svojim poenima donose preokret za “Los Blankose”, 86:85. Kakav odgovor gostiju preko Ilića i šuta za tri poena. A zatim ponovo taj Musa! Realizuje “2+1” i vraća prednost. Osveta se servira hladna kada je u pitanju Adam Hanga. Pet vezanih poena ali Hezonja odgovara trojkom za 92:93 na 60 sekundi pre kraja.

I kakav način da se uprska završnica! Pet vezanih poena Reala za tri poena prednosti, 96:93. Do kraja, crveno-beli su jurili rezultat ali nisu uspeli, 101:94 za “Kraljeviće”.

Lavovska borba oba tima, jedan tim je ipak potvrdio klasu

U redovima “Los Blankosa” najefikasniji je bio Džanan Musa sa 30 poena ( 12 od 15 slobodna bacanja ). Pratili su ga Mario Hezonja sa 20 poena i pet skokova, a dabl-dabl partijom ( 11p, 11sk ) je pobedi doprineo i Volter Tavareš. Ne treba zaboraviti ni Geršon Jabuseleovih 16 poena, od kojih je većina dolazila u ključnim momentima utakmice.

Kod crveno-belih, najbolji pojedinci su bili Nemanja Nedović ( 30p, 4sk, 5as ) i Adam Hanga ( 22p, 6sk, 7as ). Odličan doprinos, koji neće biti primećen statistički, dali su Džavonte Smart i Fredi Gilespi.

Uprkos tome što Gabriel Dek, Vensan Poarje i Fakundo Kampaco nisu igrali, Real je uspeo da dokaže kakvu dubinu ovaj sastav ima. Što se tiče Crvene zvezde, bez čistokrvnog plejmejkera su pokazali sjajnu igru i timski duh. Izdržali su do same završnice meča, kada je ponestalo sreće, ali i strpljenja u završnici napada. Postavlja se pitanje zašto se crveno-beli nisu ovako borili tokom čitave sezone.

Nakon ove utakmice Real Madrid ostaje na liderskoj poziciji sa skorom 26-6 dok se Crvena zvezda nalazi na 16. poziciji sa skorom 11-21.