Uspešan oporavak crveno-belih u Železniku!

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet pobedili su u Železniku domaću ekipu FMP Meridian rezultatom 84:99.

Prvu četvrtinu timovi su se smenjivali u vođstvu. Na kraju ipak gosti odlaze na “mali odmor” sa prednošću od pet poena.

Crveno-beli su u drugoj deonici postigli čak 30 poena što je bio i prelomni momenat utakmice. Do poluvremena su igrači Duška Ivanovića stekli 12 poena prednosti da bi do kraja utakmice održali prednost i podigli je na +15.

Iako veoma dobro vođena od strane trenera Stefanovića, ekipa FMP-a nije uspela ni ovaj put da se izbori za eventualnu pobedu.

Domaći tim je ovu utakmicu igrao bez najboljeg igrača tima, Trenta Frejzera. Igrači su njegov učinak skoro i neutralisali, međutim falila je ta efikasnost i sigurnost u poenima kod tima iz Železnika.

izvor: YouTube/ABA Liga j.t.d.

Paulius Valinskas je imao izuzetno zapaženu ulogu. Postigao je 22 poena uz 54% uspešnosti i po tom pitanju odmenio najboljeg poentera, Trenta Frejzera.

Dvocifren je takođe bio i Bo Bič koji je za 18 minuta postigao 11 poena. Jedan od najboljih stranaca u istoriji Crvene zvezde, Čarls Dženkins je ovog puta protiv bivšeg kluba zabeležio sedam poena za 25 minuta.

Mladi Dalibor Ilić se sa druge strane najviše istakao. Kad god dobije šansu on iskoristi minute te je tako i ovaj put iskoristio to na pravi način postigavši 16 poena za 20 minuta uz 79% realizovanih šuteva.

Ognjen Dobrić ponovo podiže prepoznatljivu formu. Posle solidne partije u večitom derbiju sada je imao učinak od 15 poena uz dobar šut za tri poena (3/4).

Stefan Lazarević je takođe bio vrlo dobar. Postigao je 14 poena, uhvatio četiri skoka i odigrao odbranu na dobrom nivou kao i obično.

Ono što je interesantno jeste da je Džon Holand konačno pružio zadovoljavajuću partiju. Odradio je svoj posao pogodivši tri trojke i jedno slobodno bacanje za ukupan učinak od 10 poena.

Izuzetno precizna bila su oba tima. FMP je pogodio 7 trojki iz 12 pokušaja (57%) dok je Crvena zvezda bila uspešna u 11 slučajeva od ukupno 26 (42%).

Lep podatak je da je tim sa Malog Kalemegdana odigrao timski što dokazuje 21 asistencija koliko su ih zabeležili igrači.

Ipak, prevelik broj izgubljenih lopti je prisutan kod oba tima. Tim iz Železnika je izgubio čak 18 lopti, dok je Crvena zvezda izgubila 12.

U poslednjih par utakmica ekipa Duška Ivanovića gubi mnogo lopti tako da bi poželjno bilo da se to koriguje.

U sledećem kolu ekipa Crvene zvezde će ugostiti uvek neugodnu ekipu Igokee, koju predvodi bivši trener crveno-belih, Vladimir Jovanović, dok FMP ide u Moraču u pohod na pobedu protiv Budućnosti.