Iako igrači Partizana nisu ispunili očekivanja košarkaške javnosti u Evroligi, navijači crno-belih su još jednom ostavili jak utisak na igrače i trenere koji su gostovali u Areni.
Među onima koji su bili pod dojmom Grobara, svakako je Tiago Spliter. Brazilac na klupi Pariza govorio je za Gigantes o situacijama kada je poželeo na sako zameni dresom i istrči na parket. Kako kaže, postoji više trenutaka kada kao trener to poželite, ali jedan posebno pamti – onaj u Areni, kada je pred 20000 navijača crno-belih zaigrao njegov Pariz:
– Postoje trenuci kada kažem timu da bih voleo da igram. Posebno se sećam dana kada smo igrali protiv Partizana u Beogradu. Pre motivacionog govora, rekao sam im da bih mnogo voleo da sada izađem i igrač tu utakmicu. Da oni imaju životnu šansu da igraju toliko specijalan meč, protiv Partizana, pred 20.000 ljudi, protiv šansi koje im se daje. Veoma poseban momenat.
Pročitajte
-
Virtus dobija trenera iz ABA lige
-
Partizan i Zvezda stalni učesnici? Evroliga rekla DA – postoji samo jedan uslov
-
Grci tvrde: Partizan je prepreka između Željka Obradovića i Panatinaikosa
-
“Teško je reći zbogom, vidimo se ponovo uskoro” – Piters se oprostio od Olimpijakosa
-
Dario Šarić se vratio u Efes

