Ti Džej Šorts srušio Lajonse i poslao Parižane u finale

Pariz je u dve utakmice protiv London Lajonsa zabeležio isto toliko pobeda i tako postao prvi učesnik ovogodišnjeg finala Evrokupa. Protivnik francuskoj ekipi u borbi za trofej i ulazak u Evroligu, biće pobednik duela između Burga i Bešiktaša.

Otvaranje meča u Koperboks areni prošlo je u znaku Leona Kracera. Nemački internacionalac je bio aktivan na obe strane terena. Nakon dobre igre u odbrani gde blokira šut Nvabea i hvata defanzivni skok, usledio je dobar ofanzivni posed, skok u napadu i pogodak za dva. Gostujuća ekipa brzo dolazi do osam poena prednosti ali uprkos pokušajima, ne uspevaju ostvariti dvocifrenu prednost. Ponajviše, zahvaljujući Semu Dekeru, koji je svojim poenima držao rezultatski priključak. Nakon što je London smanjio zaostatak, Tomas Isalo menja gotovo celu petorku. Ipak, nova postava nastavlja da ispušta prednost i drugu deonicu dočekuje sa dva poena prednosti.

Dobra igra Lajonsa sa kraja prve deonice prenosi se i u drugi kvartal. Božićeva ekipa je zaigrala u svom ritmu i brzo preuzela vodstvo. Metju Morgan je bio izuzetno raspoložen. U prvih 20 minuta igre zabeležio je 13 poena i bio među najzaslužnijima što je njegova ekipa na petnaestominutni odmor otišla sa šest poena prednosti. Ti Džej Šorts je takođe došao do 13 postignutih poena.

Po ponovnom izlasku na parket, igralo se koš za koš. Kod domaćih su pogađali Olaseni, Tejlor i Deker, dok je sa druge strane uzvraćao Tajson Vord sa sedam uzastopnih poena. Mučio se u nastavku London sa realizacijom, što su Partižani iskoristili i na krilima Džastina Simona i Ngoame Mehdija okrenuli rezultat u svoju korist. Velikim propustima u odbrani, domaći su dozvolili protivniku da u trećem kvartalu postigne 27 poena.

Loša ofanzivna igra nastavlja se u poslednjoj deonici. Petar Božić je već nakon dva minuta igre bio primoran da menja igrače ali ni novi Lavovi na parketu nisu uspevali postići pogodak. Poenterski post je prekinuo Metju Morgan nakon gotovo četiri minuta igre. Sledi serija promašaja Pariza ali domaći ne uspevaju da se domognu defanzivnog skoka. Na nešto više od dva minuta do kraja meča, Pariz dolazi do dvocifrene prednosti. Konor Morgan pogađa svoju prvu trojku za -7 ali Nadir Hifi uzvraća i ekspresno vraća +10 za Francuze. Raspucani Džordan Tejlor pogađa peti put za tri na 40 sekundi do kraja utakmice. Parižani su nespretni na izvođenju lopte, što koristi Metju Morgan i smanjuje na -8. Ipak, Božićeva ekipa nije bila dovoljno koncentrisana da uvede utakmicu u neizvesnu završnicu. Luk Nelson je izgubio loptu, a Ti Džej Šorts pogodio za +10 i tako svom timu obezbedio finale Evrokupa. Na kraju, Pariz je slavio rezultatom 85:93.

Igrač utakmice je svakako Ti Džej Šorts. Odigrao je odličnu “all around” utakmicu i za 27 minuta igre zabeležio 21 poen, četiri skoka, pet asistencija i pet ukradenih lopti.

U redovima domaćih se istakao Metju Morgan sa 25 poena.