Teška povreda turske “Zvezde u usponu”

Alperen Šengun, centar Hjuston Roketsa i nova nada turske košarke, povredio se u duelu protiv Sakramento Kingsa, u kom je njegova ekipa slavila rezultatom 112:104.

Kraljevi su bili favoriti u ovoj utakmici, a tako su i odigrali prvo poluvreme. U trećoj četvrtini, kormilo je preuzela ekipa Roketsa, pobedila tu deonicu rezultatom 32:14, održala prednost do kraja i zasluženo pobedila.

Nažalost, sve to je palo u senku nakon teške povrede Alperena Šenguna, najboljeg igrača Hjuston Roketsa. On je postigao 14 poena, odigrao 29 minuta, a postoje realne šanse da ovo bude njegova poslednja utakmica ove sezone. Prema poslednjim informacijama, Šengun ide na magnetnu rezonancu već danas, posle čega će biti poznato kolika pauza ga očekuje.