Šuterska rapsodija Fenera!

Dorsijeva rapsodija dirigovana Kalatesom u prvoj četvrtini

Fenerbahče od samog početka daje Valensiji do znanja,da ni “tučom” ne mogu da se drže sa njima, na krilima Kalatesa, koji je iskreirao svojim saigračima 2 otvorena šuta za 3 poena, Fenerbahče se odlepljuje na 14-5, te Aleks Mumbru traži prvi tajm-aut. Nakon tajmauta se vidi jasna reakcija ekipe Valensije i energijom Brendon Dejvisa i Kris Džounsa prvenstveno se vraćaju u utakmicu, rezultat je 17-15 za Fener. Nakon mini serije Valensije, Tajler Dorsi je pogodio svoju četvrtu trojku iz pet pokušaja. Fenerbahce vodi na kraju prve četvrtine rezultatom 22:19, Tajler Dorsi ima 12 poena, dok Nik Kalates ima 4 asistencije.

Gde je Dorsi stao, Vilbekin je nastavio

Na samom početku druge četvrtine, Skoti Vilbekin i Marko Gudurić pogađaju dve trojke, Aleks Mumbru traži svoj drugi tajmaut, rezultat je 30-21. Tajler Dorsi se vraća u igru i pogađa trojku, prošlo je samo 12 minuta utakmice. Ulaskom Džonatana Motlija raste prednost Fenera, postavljanjem odličnih blokova rezultat je 39:21. Upalio se Skoti Vilbekin i postigao svoju treću trojku u ovoj četvrtini, Fenerbahče se “upalio”. Valensija jedva održava da razlika ne ode preko 15 razlika, preciznije Inglis i Brendon Dejvis, Šarunas Jasikevičius traži tajmaut, rezultat je 42:30. Kao maločas Dorsi, sada Vilbekin koji uz svoj bazer biter ima i četiri trojke. Ukoliko je Fener nešto promašio, njegovi centri su to pokupili, Fenerbahče je u prvom poluvremenu postigao 12 pogodaka za tri poena i imao 9 skokova u napadu. Rezultat na kraju druge četvrtine je ubedljivih 57:37.

Fenerbahče ne planira da stane

Tajler Dorsi je zapaljen, postigao je novu trojku, Fener vodi plus 25. Jednostavno Fenerbahče nastavlja da rešeta trojkama, trenutno je na koti od 16, deluje da igrači Valensije samo priželjkuju da se utakmica što pre završi. Džonatan Motli je u ovom trenutku nerešiva enigma za centre Valensije, pogađa poludistancu, Mumbru traži tajmaut, rezultat je 80:56. Do kraja četvrtine se maltene ništa nije promenilo, nastavilo se u istom tempu, te je na kraju treće četvrtine rezultat 85:61.

Rekord i istorija u četvrtoj četvrtini

U igru ulazi mladi Madar i nestvarnim pasom upošljava neverovatnog Vilbekina za 90:63. Dorsi pogađa još jednu trojku, i ovom trojkom Fenerbahče izjednačava rekord sa Budućnošću od 21 postignutih trojki. Fener po prvi put vodi 30 razlike, rezultat je 105:75. TAJLER DORSI za istoriju pogađa svoju 7 trojku iz osam pokušaja i FENERBAHČE RUŠI REKORD EVROLIGE PO BROJU POSTIGNUTIH TROJKI. Tajler Dorsi melje i ne staje, Tajler Dorsi trenutno šutira 8/9. Napokon su igrači Valensije dočekali i kraj utakmice, krajnji rezultat je 118:88.

Kada ekipa Fenerbahčea ili bilo koja druga utakmica postigne 24 trojke, zna se koji je ishod utakmice, jednostavno su Najdžel Hejs Dejvis, Skoti Vilbekin i Tajler Dorsi zajedno kombinovali 69 poena, a na sve to Nik Kalates je imao 9 asistencija. Šuterska i skakačka rapsodija Fenera je dovoljno što se treba reći večeras.