Sudije priznale tri velike greške na štetu Partizana!

Crvena zvezda je pobedila Partizan u derbiju 18. kola ABA lige i praktično napravila ključan korak ka obezbeđivanju prve pozicije pred plej-of.

Dan posle meča u „Štark areni“, koji je trajao dva i po časa i u kome je malo nedostajalo da ekipa iz Humske napravi veliki podvig posle minus 21 u drugoj četvrtini (48:27), tema razgovora su uglavnom sudijske odluke.

Iz Partizana se nisu javno oglašavali o tome kako je posao odradila sudijska trojka u sastavu Saša Pukl, Uroš Obrknežević i Josip Radojković, a Sport Klub saznaje i prenosi da su arbitri još tokom utakmice treneru Željku Obradoviću i klupi crno-belih priznali pojedine greške.

Konkretno, u pitanju su tri detalja: nepriznata trojka Džejmsa Nanelija zbog dosuđene tehničke greške Janisu Sferopulosu kod rezultata 70:54 na 27 sekundi pre kraja treće deonice, peti prekršaj Pi Džeju Doužeru u 24. minutu i, konačno, nedosuđen prekršaj nad Aleksom Avramovićem na 2:53 minuta pre kraja kod vođstva crveno-belih 81:73.

Od ove sezone pravilo Evrolige, pa tako i ABA lige, kaže da arbitri ne smeju da prekidaju kontranapad tako što će dosuditi tehničku grešku, već moraju da sačekaju epilog i tek onda reaguju. Ovo pravilo ima i jedinstven naziv „Ataman rule“ jer je aktuelni trener Panatinaikosa bio poznat po ispadima baš u trenucima kada je protivnički tim bio u kontranapadu.