Rutinska pobeda Riversa nad Eko Sportom

Košarkaši KK Riversa BM pobedili su u gostima Eko Sport rezultatom 71:84.

izvor: KK Rivers BM

Prvu četvrtinu je Rivers dobio uprkos lošem šutu za tri poena. Rezultat na kraju prve četvrtine bio je 24:15 u korist Riversa.

Druga četvrtina je bila prilično izjednačena, Rivers je dobio ovu četvrtinu rezultatom 20:17, stoga je otišao na pauzu sa 12 poena prednosti – 44:32.

Eko Sport je nadigrao Rivers u trećoj četvrtini i posle treće četvrtine, koju su domaći dobili sa 20:16, rezultat je iznosio 60:52 u korist Riversa.

Međutim, Rivers je odgovorio adekvatno i rutinski priveo kraju poslednju četvrtinu, ubacivši čak 24 poena u poslednjoj četvrtini, stoga je okončana utakmica sa +13 za Riverse.

Rivers BM se celu utakmicu mučio sa šutem za tri poena, međutim to ih nije sprečilo da daju veliki broj poena i da rutinski privedu utakmicu kraju.

Svega 15% šutnutih trojki je bilo realizovano kod Riversa (četiri pogođene trojke iz 26 pokušaja).

Iako su Riversi imali loš šut za tri poena, imali su izuzetno precizan šut unutar linije 6,75. (32/50 za dva poena, odnosno 64%).

U pobedničkoj ekipi, Stefan Drobnjak je bio najefikasniji sa 20 poena i osam skokova. Nemanja Ilić je bio odličan sa 17 poena, dok je dvocifren bio i Đorđe Ocokoljić sa deset postignutih poena. Darko Zurnić je zabeležio samo dva poena, ali je u pobedu Riversa ugradio i deset asistencija.

KK Rivers BM: Blagojević 2, Zurnić 2, Radonjić 8, Ocokoljić 10, Stefan Tomić 5, Vasiljević 8, Ilić 17, Drobnjak 20, Danilo Tomić 2, Đurić 2, Sladoje 6, Perušić 2.

Sledeću utakmicu, Rivers BM igraće na svom parketu, gde će dočekati Umku džez. Ta utakmica se igra u zemunskoj Vizuri sport u subotu 29. oktobra sa početkom u 21.20h.