Partizan savladao upornu Igokeu za vođstvo u seriji

Košarkaši Partizana, uprkos periodima nedovoljne koncentracije i opuštanja, odigrali su dovoljno dobru utakmicu da bez neizvesnosti započnu plej-of i naprave prvi korak ka odbrani šampionske titule.

Partizan je nalazio dobra rešenja u napadu ali je dozvoljavao gostima da održavaju priključak zahvaljujući ponajviše poenima iz tranzicije i ofanzivnog skoka. Deset poena za Igokeu je postigao Mario Nakić ali je i pored toga Partizan s prednošću od 27:23 otišao na odmor.

Drugu četvrtinu je Igokea bolje otvorila i uz dobru odbranu i dve vezane trojke naterali su gosti Obradovića na tajm-aut posle dva minuta. Ubrzo je stigao odgovor Džejlina Smita sa njegove dve trojke, a uz bolju energiju u odbrani domaći su stigli i do prednosti od +7 sredinom deonice. Partizan je nastavio dobro u napadu ali i Igokea nije posustala pa je na kraju prvog poluvremena rezultat bio 54:45.

Partizan je dva minuta zakasnio na početak drugog poluvremena, pa je Igokea serijom 7-0 ekspresno istopila njihovu prednost. Crno-beli su podigli nakon toga ponovo nivo energije, pogotovo u odbrani, i već do sredine deonice imali ponovo +10. Prednost Partizana je rasla i do +15, ali je Igokea bila uporna, pa je pred poslednju četvrtinu rezultat je bio 71:61.

Odlučujuću deonicu crno-beli su otvorili maksimalno fokusirano i uz seriju 10-0 otišli su na +19 već početkom četvrtine. Ni tada gosti nisu odustali i, uz opuštanje igrača Partizana, prišli su ponovo na -10 na 3:30 do kraja. Ipak, uz par dobrih poseda, Partizan je bez poteškoća zatvorio utakmicu. Rezultat je bio 94:85.

U ekipi Partizana najviše poena je zabeležio Kevin Panter, koji je upisao 18. Pratio ga je Ledej sa 16, Džejlin Smit sa 12 uz 4/4 u šutu za tri i dobru energiju na oba kraja parketa, a istakli su se i Naneli sa 11, odnosno Smailagić sa 10 poena.

Kod gostiju najbolji je bio Mario Nakić koji je pored 21 poena imao i 6 skokova i 5 asistencija. Pored njega istakao se i Džeki Karmajkl sa 17 poena, dok je Goran Filipović zabeležio 11, uz 5 asistencija ali i loše procente šuta.

Partizan je, bez preteranog forsiranja nosilaca, uspeo da zabeleži pobedu bez neizvesnosti. Aktuelni šampion s prednošću od 1:0 putuje u Laktaše, gde će u nedelju pokušati da završi seriju i izbori plasman u polufinale.