Parni valjak pregazio Asvel i osvetio se

Košarkaši Partizana večeras su ubedljivo savladali Asvel rezultatom 92:71 u okviru 22. kola Evrolige, u prepunoj Štark areni i tako se osvetili francuskoj ekipi za težak i tesan poraz u prvom meču.

Crno-beli su od samog starta meča nametnuli protivniku svoj tempo, i već nakon prve četvrtine stekli prednost od devet poena razlike. Domaća ekipa, poneta sjajnom atmosferom sa tribina, provela je preko 36 minuta u vođstvu i nijednog trenutka nije dozvoljavala borbenoj ekipi Asvela da se spusti ni blizu jednocifrenog minusa. Razlika je u jednom trenutku iznosila i 29 poena, koja je poslednjih par minuta ipak malo ublaŽena. Partizan je skoro od prvog do poslednjeg minuta igrao jako agresivnu odbranu, kojom je goste sveo na svega 49 poena na sredini treće deonice.

U prilog Partizanovoj sjajnoj defanzivi govori i 11 ukradenih lopti, kao i protivničkih 17 izgubljenih, dok su crno-beli prodali svega sedam lopti. Izabranici trenera Parkera su bili bolji u samo dva segmenta ovog meča, četiri skoka i tri timske asistencije više. Ipak, najbolji skakač meča bio je Zek Ledej sa sedam uhvaćenih lopti. Obe ekipe su imale solidan procenat šuta iz igre, Partizan 53%, dok je Asvel ubacio tačno 50% svojih pokušaja. Lider ovog meča bio je Kevin Panter sa sjajnom partijom i upisanih 22 poena, a pratili ga Egzum sa 13 i Lesor i Naneli, sa 12 odnosno deset poena. Na drugoj strani, najveći problem Partizanu predstavljali su Fol i Pons sa po 14 poena.

Meč su obeležili sjajna zakucavanja Alekse Avramovića i kombinacija Jama Madara i Alena Smailagića.

Puleni Željka Obradovića se sada nakon vezanih pobeda protiv Crvene zvezde Beograd i Asvela sa skorom 11-11 nalaze na deobi devete pozicije, a velika borba za plej-of Partizana nastaviće se na predstojećim gostovanjima u Kaunasu i Minhenu.

Sa druge strane, klub iz Liona ostaje na 16. poziciji sa osam pobeda i 14 poraza.