Nedović zapalio Štark Arenu, vatrogasci Okobo i Dialo stigli na vreme

Crvena Zvezda ove nedelje u duplom kolu ima dve važne utakmice, a u prvoj je dočekala ekipu Monaka u Štark Areni, u jednom tesnom meču, u kom je nažalost svih simpatizera crveno-belih, poražena.

Nesigurno je Crvena Zvezda ušla u meč, i u prva tri minuta Monako je napravio 0:4. No, Zvezda se trgla trojkom Gidraitisa za prvo vođstvo od 5:4 na polovini prve deonice. Nastavio je Monako da igra dobro, a Majk Džejms je ubacio neverovatno tešku trojku od tablu (7:11). Izgledala je Zvezda neubedljivo, ali onda je na scenu stupio Rokas! Tri vezane trojke litvanca, uz jednu ludu trojku na isteku napada, doneli su Zvezdi ponovo prednost, koja je do kraja četvrtine narasla na 23:14.

Druga četvrtina je počela tvrdo, održavala je ekipa Duška Ivanovića svoj plus, ali je Monako trojkama, pre svega Majk Džejmsa ponovo preuzeo prednost koju je imao sve do poslednjeg minuta četvrtine kada je Zvezda napravila seriju 7:0 i otišla na petnaestominutni odmor sa rezultatom 44:38, dok je Rokas iza sebe imao izvrsno poluvreme u kom je postigao čak 18 poena!

Još jedna stvar vredna pomena u prvom poluvremenu je debi Kembe Vokera, koji se nije proslavio u svojih par minuta, pa je igru napustio sa 0/3 iz igre i 1 asistencijom.

U drugo poluvreme Monako je ušao mnogo bolje i započeo serijom 0:7 za novu prednost 44:45 i tajmaut Duška Ivanovića. Nastavio je Monako u dobrom ritmu pa je čak i povećao svoju prednost u drugom delu ove deonice serijom 0:6, koju je Kemba započeo sa svojim prvim poenima u karijeri u Evroligi, bio je precizan oba puta sa linije penala, i otišao je Monako +5. Pokušavali su domaći da ponovo vrate prednost, ali svaki nalet je ekipa Monaka uspešno odbila pre svega preko Majk Džejmsa koji je iza sebe imao fenomenalne tri četvrtine. Uspeo je Bolomboj sa svojim poenima da smanji ovu razliku na samo -1, a četvrtina je završena velikim promašajem Teodosića za tri poena, i pred poslednji mali odmor rezultat je bio 63:64. Treba napomenuti da je ovo sigurno najbolja partija Džoela Bolomboja u dresu crveno-belih.

Kao i svaku do sada, Monako je prvi otvorio četvrtinu poenima, a Teodosić je započeo loše za Zvezdu, prvo poenima preko njega (u tom trenutku 4 faula), zatim promašena trojka i izgubljena lopta posle lošeg pasa. Nije se dobro nastavilo za Zvezdu pa ni Nedović nije mogao da veže dva bacanja, a Teodosić je ponovo promašio trojku, dok na sreću Monako nije koristio ove prilike da se odlepi na veću razliku. Vratio se Nejpir na teren, a Bolomboj je pokupio sve skokove pa i Nejpirov promašaj posle kog je Hanga ubacio trojku i zapalio Arenu za novu prednost 67:66! Opet je Zvezda igrala dobru odbranu a onda je Nedović prolio kantu benzina po već zapaljenoj Areni sa još jednom trojkom i uvećao prednost 70:66! Ipak Okobo je uspeo da zagasi ovaj rasplamtali požar i trojkom preko ruke, na isteku vremena vratio prednost svog tima na 70:71, koju je uvećao Braun sa polovičnim učinkom sa penala 70:72. Nejpir je nastavio da promašuje, posle još jedne trojke, izgubio je loptu u čistoj kontri, a zatim na otvoreno polaganje nije pogodio ni obruč… Nije odustao Nejpir i opet se zaleteo pod koš i opet je samo pogodio tablu, što je navelo Duška Ivanovića da vrati Teodosića sa 4 lične greške nazad parket. Nije Zvezda dugo imala poena, pa je opet Gidraitis morao da uskoči i sa dva slobodna bacanja vratio Zvezdu na jedan posed zaostatka (72:74). Opet je Zvezda išla pod koš, ali ovog puta Nedović nije pogodio obruč na prodoru, a sve je to kaznio Alfa Dialo sa svojom trojkom, i 50 sekundi pre kraja ekipa iz Kneževine imala je bezbednih +7. Do kraja utakmice nije se mnogo toga promenilo, promašila je Zvezda otvorene pozicije za 3, nije čak Zvezda uspela ni faul da napravi kada je trebalo, već je Monako upisao lake poene i na kraju je slavio.

Okrenimo se individualnoj statistici:

U Crvenoj zvezdi najkorisniji je bio Nemanja Nedovic sa indeksom 22 (15p, 2sk, 6as), uz njega Rokas Gidraitis kojeg je slabo poenterski bilo u drugom poluvremenu, imao je 20 poena za konačan indeks 18 i vredan pomena je samo još Bolomboj koji je odigrao do sada svoj najbolji meč sa 11 poena i 4 skoka za indeks 17!

U ekipi Monaka, MVP ovog meča Majk Dzejms meč je završio sa 18 poena, 4 skoka i čak 11 asistencija, ukupan indeks 24. Pored njega odličan meč je odigrao Alfa Dialo, koji je meč prelomio svojom trojkom, imao je indeks 19 (12p, 8sk, 3as), dok je Okobo meč završio sa 11 poena, 5 skokova i 5 asistencija za indeks 14. Debitant Kemba Voker je za deset minuta upisao 2 poena, 0/3 iz igre i na to dodao 2 skoka i 1 asistenciju.

Meč je završen rezultatom 76:82, a Zvezda u petak sa skorom 1-2, gostuje ekipi Virtusa u Bolonji, koja igra neverovatnu košarku i čeka crveno-bele sa 2-1., dok ekipa Monaka sa takodje 1-2, kod kuće čeka Albu koja ima 0-3.