Navarova Unikaha trojkama zatrpala koš Mursije za veliko finale

Saznali smo i drugog finalistu fibinog takmičenja, Lige Šampiona. U finalu sa ekipom Tenerifa sastaće se ekipa Unikahe.

Alonsova ekipa je veoma ozbiljno ušla u ovaj meč, i već na samom startu pokazala da želi po taj prvi internacionalni trofej! Čvrstom odbranom, i sa izvrsnih poslednjih tri minuta četvrtine, već posle deset minuta igre, imali su +10 (26:15).

Trgnula se ekipa Unikahe, očigledno je Ibon Navaro prodrmao ekipu na maloj pauzi, ali i to je trajalo kratko, tokom cele četvrtine Unikaha nije uspevala da se približi Mursiji koja je imala odgovor na svaki nalet tima iz Malage. Ipak, Unikaha je dobila četvrtinu (14:18), i na veliki odmor otišlo se sa rezultatom 40:33.

Marko Todorović je imao izvrsno poluvreme sa 12 poena za Mursiju.

Nije mnogo drugačije izgledao ni početak drugog poluvremena, Mursija je nastavila sa dobrom igrom, i ponovo otišla na maksimalnih +11. Konstantno je Unikaha jurila ekipu Mursije, ali onda je stupila na scenu košarka ekipe Ibona Navara. Neverovatna energija na obe strane parketa i serija 0:10, i poeni Kreviša za 0:12 i prvu prednost tima iz Malage (49:50)! To je nateralo Mursiju da se trzne sa 4:0 i vrati prednost, nakon čega je Kreviš ubacio i trojku za 53:53. Rasplamsala se borba, raspucala se Unikaha i krunu na fantastičnu četvrtinu (15:26) stavio je Tajson Karter trojkom sa 10 metara! (55:59)

U poslednjih deset minuta, ekipa Unikahe je ušla sa mnogo više samopouzdanja, iako trojka Radeboa vraća Mursiju sa -5 na -3, stigla je i prva trojka Perija za najvećih +6 za ekipu iz Malage. Nastavio je Peri istom energijom, fenomenalna igra u odbrani, i novi poeni za održavanje najveće prednosti. Ekipa Unikahe je prvo poluvreme šutirala 0/6 za tri poena, a onda se sve otvorilo, nakon šest trojki u trećoj deonici, sipali su i u četvrtoj. Trojka Osetkovskog za +9, a zatim i Tajson Kartera za prvu dvocifrenu prednost, odnosno +10 (62:72)!

Kada je sve izgledalo izgubljeno, Marko Todorović (bez poena u drugom poluvremenu) se vraća, i pogađa veoma bitne dve trojke za 68:72, i povratak svoje ekipe u ovaj meč!

Odbranila se Mursija, i u poslednja dva minuta se ušlo sa +4 za Unikahu. Velika energija na skoku donela je dodatne šanse za Mursiju, a seriju 6:0 povećao je Sent-Ros sa poenima pod faulom i Mursija je sa 62:72, ekspresno bila na 71:72. Usledio je poklon za Mursiju i napad za novu prednost, ali je upravo Sent-Ros promašio čist zicer! Usledila je kazna, Kalinoski je postigao novu trojku za Unikahu (71:75)!

Hladan tuš za navijače Mursije priredio je Rodions Kuruc sa svojih 0/2 sa penala, i trojka Tajson Kartera (treća u drugom poluvremenu, jedanaesta Unikahina) za 71:78, na 50 sekundi do kraja, kao tačka na ovaj meč.

Konačan rezultat bio je 74:80 u korist Unikahe, drugog finaliste!

Tajson Karter je bio najbolji strelac ekipe Unikahe sa 14 poena, i verovatno ključan igrač u ovoj pobedi tima iz Malage.

Na drugoj strani bili su nedovoljni poeni Marka Todorović, postigao ih je 18.

Finalna utakmica biće odigrana u nedelju, sa početkom od 20 časova, dok će se meč za treće mesto igrati istog dana, ali od 17 časova.