Nan ponovo zatrpao Makabi i obezbedio majstoricu

Košarkaši Panatinaikosa su večeras u hali “Aleksandar Nikolić”, poznatijoj po nazivu “Pionir”, slavili u četvrtom meču serije sa Makabijem, i tako obezbedili “majstoricu” za Berlin, u svojoj dvorani.

Odlično je Panatinaikos otvorio utakmicu i već posle pet minuta igre postigao 18 poena (12:18). Do kraja prve deonice igra se totalno okrenula, pa je Panatinaikos napadački “stao”, dok je Makabi preuzeo inicijativu, i sa pet trojki u finišu uzeo prednost (29:26). Druga četvrtina protekla je u senci ranijeg izlaska Vejd Boldvina, koji je zbog povrede koju vuče, već u prvom delu morao da napusti parket i zaputi se u svlačionicu. Do poluvremena gosti nisu uspeli da preuzmu prednost, ali su dobili četvrtinu, i na odmor se otišlo sa minimalnih +1 za Makabi (50:49).

Drugo poluvreme, kao i početak utakmice, bolje je otvorila Panata i već na startu vratila prednost na svoju stranu. Održavao je Makabi nekako rezultatski egal i nerešen rezultat, pre svega trojkama Tamir Blata, ali se ekipa Ergina Atamana odvojila na dva poseda prednosti i tako otišla na poslednju pauzu (69:74). Brzom serijom 6:0, Makabi je ponovo vratio prednost. Serija se kroz četvrtinu nastavila (13:1), a prednost Makabija je rasla (82:75). Trojka Papapetrua pokrenula je “zelene”, koji su serijom poena, pre svega Kendrik Nana, i dobrom odbranom, okrenuli totalno ovaj meč i slavili večeras.

Konačan rezultat meča – 88:95

Najefikasniji u ekipi Makabija bio je Lorenco Braun sa postignutih 17 poena, pet uhvaćenih skokova i pet asistencija, za ukupan indeks korisnosti 19.

Na drugoj strani, u ekipi Panatinaikosa, najviše se istakao Kostas Slukas sa 20 poena, osam skokova i šest asistencija, za ukupan indeks korisnosti 32.

Peti meč je na programu u sledeću sredu, odnosno 08.05. i domaćin je ekipa Panatinaikosa.