Nan flouterom utišao Bolonju i rezervisao kartu za F4

U meču 32. kola između ekipe Virtusa i Panatinaikosa, u “Segafredo” areni, pobednik je odlučen u poslednjoj sekundi duela, njega je pogodio Kendrik Nan za konačnih 79:81.

Džerijan Grent – maestro

Sjajno je otvorio Virtus ovaj meč trojkom svog najboljeg igrača u ovoj sezoni. Ognjen Dobrić je konačno bio aktiviran i sa svoja četiri brza poena otvorio svoj konto. Džerijan Grent je pokazao svoje umeće u ovom kvartalu sa tri trojke i još četiri slobodna bacanja. Kanonadi pridružili su se Slukas i Mitoglu sa po trojkom, dok se sa druge strane Virtus bio nemoćan. Na kraju prvog perioda bilo je 16-28.

Delimični odgovor Vu Nerea

Vratio se Danijel Heket i postigao trojku. Nije se moglo disati od Lesora koji je brzo odgovorio. Matijas je promašio veliki broj zicera što je začudilo sve prisutne. Trojke je počeo da pogađa i Virtus, u vidu Abasa, Polonare i Lundberga. Kendrik Nan je održao prednost svog tima, dok su Lundberg i Šengelija smanjili razliku. Na kraju poluvremena bilo je 39-51.

Povratak kralja

Početkom drugog poluvremena, počela je totalno druga utakmica. Virtus je prilično “zategao” svoju odbranu, i dobrom realizacijom u napadu vrlo brzo istopio sve ono što je Panatinaikos gradio kroz prvih 20 minuta. Belineli i Šengelija su imali izvrsne role, posebno Belineli u prvom delu treće deonice. U poslednjih 10 minuta igre, ušlo se sa “samo” +6 za Panatinaikos (59:65).

Kakav je igrač Kendrik Nan

Poslednja četvrina bila je prava drama! Panatinaikos je ušao sa blagom prednošću (59:65), ali je Virtus pre svega izuzetnom odbranom uspeo da okrene ovaj meč u svoju korist. Nakon gotovo šest minuta igre Virtus je imao 71:69, a onda je na scenu stupio Kendrik Nan. Trojka iz “step-beka” i prodor amerikanca vratili su prednost njegovoj ekipi (71:74). Ponovo je usledio odgovor, ovaj put Belinelija sa njegovom trojkom i odličnim “backdoor” utrčavanjem za lake poene. U poslednji minut se ušlo sa nerešenim rezultatom, da bi Ognjen Dobrić ubacio jako bitnu trojku iz ćoška, 51 sekund pre kraja (79:76). Na drugoj strani Nan je promašio trojku, ali je požrtvovani Grigonis, sa četiri lične greške, popravio promašaj svoj saigrača, i to pod faulom! Imao je Virtus svoju šansu da ponovo povede, igrač koji je mnogo utakmica rešio ove sezone, Ife Lundberg, promašio je šut za tri poena na 15 sekundi do kraja meča. Sve je bilo u rukama Panatinaikosa, Kendrik Nan je uzeo loptu, preveo, odlučio da rešava sam, lako izbacio Pajolu, i flouterom samo nabacio loptu na obruč, za konačnih 79:81.

Najefikasniji u ekipi domaćina bio je Toko Šengelija sa indeksom 25 (19 poena, 4 skoka, 3 asistencije), dok je sa druge strane bio Kostas Slukas sa indeksom 21 (20 poena, 4 skoka, 2 asistencije), koliko je imao i Džerian Grent (13 poena, 3 skoka, 3 asistencije, 3 ukradene).

Panatinaikos se trenutno nalazi na drugoj poziciji sa skorom 21-11 i u sledećem kolu gostuju Bajernu u Minhenu, dok će Virtus sa osme pozicije i sa skorom 17-15, gostovati Milanu u “Mediolanum Forumu”.