Nakon eliminacije sa Olimpijskih igara, Australija će morati da traži novog selektora, a takođe ostaje i bez Petija Milsa i Džoa Inglsa.
Nakon neverovatnog preokreta Srbije, reprezentacija Australije je eliminisana sa Olimpijskih igara. Ovo je ujedno i poslednji put da je selektor Brajan Gordžijan vodio Australiju sa klupe, kako piše Olgun Uluč.
Takođe, ovo će biti poslednji turnir legendarnog Petija Milsa, koji je imao sjajan turnir iza sebe, ali i dugogodišnjeg NBA veterana Džoa Inglsa.
Gordžijan je bio selektor Australije u dva navrata, a ovaj drugi mandat traje od 2020. godine. Najveći uspeh mu je bronza sa prethodnih Olimpijskih igara u Tokiju.
Pročitajte
-
Obradović stiže u Jerulasim i dovodi bivšeg igrača Partizana
-
Budućnost završila i četvrti potpis: Amerikanac sa crnogorskim pasošem ostaje!
-
Evroligaš ozbiljno zagrizao za Sterlinga Brauna
-
Penjaroja: Igrači su bili na 100 odsto i nemam ništa loše da kažem za njih
-
Kabengele: Krvario sam i morao sam na klupu, svi smo verovali Aleksi

