MILANO SE DIGAO! “Manekeni” na krilima Šildsa zatrpali koš Efesa!

Prvog dana 9. kola najelitnijeg evropskog takmičenja, ekipa Olimpije iz Milana dočekala je ekipu Anadolu Efesa, a domaćin je nakon tri četvrine u egalu, slavio vrlo ubedljivo 92:76 (19:18; 24:21; 20:22; 29:15).

Utakmica je počela, kako ona i inače izgleda u “Mediolanum Forumu”, veoma tvrdo pa čak i za Nikolu Mirotića koji je na samom startu promašio bacanje. Kako je sam kraj deonice odmicao ruke su se otpustile, prednost smenjivala, a ekipa Milana je dobila prvi period rezultatom 19:18 na krilima Maodo Loa i Nikolo Melija koji su kombinovano postigli 15 poena.

Već u drugoj deonici ekipa Milana je uzela znatnu prednost. Serijom 10:0, domaćin je stigao do +7, a kasnije uvećao tu prenost i na 9 razlike, trojkom Šildsa. Do kraja nije bilo puno promena, a konačan rezultat prvog poluvremena postavio je Šejn Larkin svojom trojkom i na pauzu se otišlo sa rezultatom 43:39.

Kako je završio tako je i otvorio drugo poluvreme, Šejn Larkin je odmah postigao trojku kojom je rezultatski totalno vratio ekipu u meč. Pojavio se i Darijus Tompson za turskog prvaka, pa su čak gosti uspeli i da preuzmu prednost u poenterskom odsustvu glavnog igrača milanskog kluba, Nikole Mirotića. Efes je svoju prednost u trećoj deonici izgradio pre svega sa linije penala, ali je Šavon Šilds serijom 5:0 vratio prednost i pred poslednjih deset minuta igre imali smo egal, 63:61.

Poslednji period otvorio je Šilds i produžio svoju seriju na 7:0. O poslednjem periodu nema puno toga da se kaže, pojavio se Devon Hol, pojavio se Stefano Tonut, i domaći su samleli inferiornog protivnika u poslednjih 10 minuta i obezbedili sebi treću ovosezonsku pobedu.

Meč je završen rezultatom 92:76.

Najefikasniji u ekipi domaćih bio je Nikolo Meli (13 poena, 10 skokova) sa ukupnim indeksom 24, pratili su ga Devon Hol (15 poena, 3 skoka, 5 asistencija) sa indeksom 22 i Šavon Šilds (18 poena, 3 skoka, 3 asistencije) koji je meč završio sa indeksom 17. Nikola Mirotić je iza sebe imao slabu partiju.

U ekipi gostiju najbolji pojedinac bio je Vil Klajburn (18 poena, 7 skokova, 4 asistencije) sa indeksom korisnosti 25, a uz njega pristojne partije pružili su Darijus Tompson (17 poena, 3 asistencije) sa indeksom 16 i Šejn Larkin (13 poena, 7 asistencija) sa indeksom korisnosti 11. Sa druge strane Mirotić, sa ove Rodrig Bobua nije uspeo da pronađe ritam.

Ekipa Milana se ovom pobedom “podigla iz prašine” i otišla na skor 3-6 pred gostovanje Crvenoj zvezdi, dok će ekipa Efesa sa skorom 4-4 probati da zaleči poraz kod kuće protiv ekipe Partizana. Najavu za te dve utakmice imaćete priliku da pročitate na našem portalu.