Mega u borbi za peto mesto petom pobedom u nizu

U poslednjem meču 24. kola regionalne lige, Mega je uspela da pobedom nad ekipom Crvene zvezde rezultatom 83:89, obezbedi sigurno mesto u doigravanju i borbu za peto mesto sa Zadrom. Crveno-belima ostaju još dve šanse da overe prvo mesto u regularnom delu.

Uspavani domaćin i odlični gosti

Po jedan neiskorišćen napad na obe strane pre nego što je Hanga otvorio utakmicu poenima. Brz tempo utakmice i odličan početak za oba tima. Nakon uvodna tri minuta, rezultat je nerešen, 6-6. Na početku meča gledamo duel centara Bolomboja i Plavšića. Posle greške u napadu Nedovića, odlazi se na prvi TV tajmaut pri rezultatu 13-12 za crveno-bele.

Ni ulazak Teodosića i Lazića nije doneo boljitak za domaće, pa sjajnom serijom od sedam vezanih poena gostiju, imamo prvu osetniju razliku na meču, 15-20.

Poenima Jovića, Đurišića i Jelavića, košarkaši Mege potvrđuju sjajan početak utakmice i teraju trenera domaćih Sferopulosa da zatraži tajmaut pri rezultatu, 15-22. Ponovo brži tempo košarke koji odgovara više gostujućem sastavu. Veću prednost Mege sprečio je Bolomboj sjajnom blokadom pa se na prvi odmor otišlo rezultatom 18-24.

Domaćin se probudio i preokrenuo rezultat

Iljasoglu je “lagano” položio protiv Tobija za prve poene u drugom periodu igre. Zvezda je nakon toga provela skoro minut u hvatanju ofanzivnog skoka i promašaja sa distance. Uspeli su nekako košarkaši kluba sa Malog Kalemegdana da postignu poene ali je Jelavić odgovorio trojkom na drugoj strani za 20-29. Nakon četiri vezana poena domaćeg sastava, trener gostiju Barać je zatražio tajmaut nezadovoljan igrom svog tima.

Nastavljaju sa presingom crveno-beli dok gosti i dalje imaju odgovor na sve što protivnik uradi. Sve bolja odbrana Zvezde uslovljava smanjenje razlike na svega tri poena, 30-33. Nedović je sjajnim prodorom postigao koš ali je Ilić dirao obruč i poeni su poništeni. Sa druge strane, stiže kazna u vidu nove trojke Andrije Jelavića. Ipak, domaćin ubacuje u “viši stepen prenosa” dok gosti počinju da prave dosta grešaka u napadu pa crveno-beli dolaze do preokreta, 39-36.

Ne polazi ništa za rukom košarkašima Mege, a ekipa Zvezde dolazi do potpunog preokreta i prednosti od sedam poena na poluvremenu. Sjajna druga deonica ( 30-17 ) donela je prevagu domaćem sastavu nakon 20 minuta, 48-41. Adam Hanga sa 11 i Andrija Jelavić sa 12 poena su najefikasniji u svojim timovima.

Sjajan period igre za oba tima

Prvi koš u nastavku je postigao Omerdžan Iljasoglu pogotkom za tri poena. Odmah je odgovorio Nemanja Nedović na drugoj strani. Dobar start drugog poluvremena za goste koji prilaze na tri poena razlike, 51-48. Odgovorili su domaćini i vratili prednost od sedam poena. Prva dvocifrena prednost Zvezde stvorena je trojkama Nedovića i Hange, 61-50.

Nastavlja se borba ova dva tima, mada crveno-beli održavaju prednost od deset poena razlike. Sjajna energija košarkaša Mege doprinela je i prilasku na šest poena razlike, 67-61. Prilično izjednačena igra tokom trećeg perioda igre nije bila dovoljna da košarkaši u plavo-roze opremi drastično smanje razliku, 69-63.

Fenomenalna poslednja deonica gostiju

U poslednjih deset minuta igre Mega ulazi sjajno i odličnom igrom prilazi na tri poena razlike, pre svega zahvaljujući Urošu Plavšiću. Rokas Giedraitis je jedini koji je pogodio za crveno-bele u četvrtom periodu. Ipak, Sjajna partija gostiju se nastavlja, pa oni dolaze do vođstva nakon dugo vremena, 74-76. Odgovorio je Adam Hanga trojkom da vrati vođstvo, ali je Nikola Đurišić sjajnom sekvencom u oba pravca vratio minimalnu prednost za goste.

Hanga kao jedini raspoloženi održava crveno-bele “iznad vode”, ali sve je jasnije kako će ovu utakmicu odlučivati jedna lopta. Preko probuđenog Plavšića ponovo ekipa u plavo-roze dresovima dolazi do nove prednosti. Nakon sjajnog ofanzivnog skoka i “2+1” Andrije Jelavića, Mega uvećava prednost. Sjajnu odbranu gostiju i loš šut domaćina koristi Đurišić da trojkom pečatira pobedu, 80-88. Na kraju, iznenađenje i pobeda Mege rezultatom 83:89.

Odlična igra Mege i slab odgovor Zvezde

U redovima crveno-belih istakli su se Adam Hanga ( 22p, 4sk ) i Nemanja Nedović ( 16p, 9as ). Ostali igrači su imali raspoređen broj poena ali to nije bilo dovoljno večeras. Ekipa Mega MIS-a je odigrala sjajno. Da li prvo početi od sjajnog Uroša Plavšića i dabl-dabl učinka od 16 poena i 12 skokova. Ili pak istaći sjajne partije Stefana Miljenovića sa 18 poena, Nikole Đurišića ( 14p, 3sk, 4as ), Omerdžana Iljasoglua ( 10p, 3sk, 5as ) i Andrije Jelavića ( 16p, 7sk ).

Ovo je bila prva pobeda Mege u ABA ligi iz 25 međusobnih susreta. Sjajna sezona Mege je nagrađena sa dva trijumfa nad dva evroligaša za “Mali veliki klub”.

Crvena zvezda nakon ovog meča ostaje lider regionalne lige sa skorom 20-4 , dok Mega ostaje na šestoj poziciji sa skorom 14-10.