Fenerbahče ispisao istoriju! Kalates pogodio za fajnal-for

Ekipa Fenerbahčea izborila je pred gostujućim navijačima plasman među najbolja četiri tima i tako prekinula niz nepobedivosti domaćih ekipa u petim utakmicama doigravanja.

Malo bolji početak gostiju, ali prva četvrtina protekla je, manje-više u egalu. Igralo se čvrsto i posle deset minuta nije bilo pogođene trojke, a rezultat je bio 15:13.

Na početku druge deonice oba tima su se raspucals da distance. Monako je svo vreme održavao prednost, ali gosti im nisu dopustili da se odlepe zahvaljujući trojkama koje su pogađali. Na odmor se otišlo rezultatom 40:35.

U trećoj četvrtini Motiejunas je poentirao za domaće, ali odličan šut gostujućeg tima nije prestajao i deonica je prolazila u egalu. Konačno se pojavio i Majk Džejms i iz njegovih 6 vezanih poena domaći su stekli prednost od +8, ali mu je odgovorio Biberović sa svoje tri trojke i pred ciljnu ravninu rezultat je bio 55:56.

U poslednjoj četvrtini veoma teško se dolazilo do poena i svaki koš se slavio kao gol. Fenerbahče je imao prednost od +4 na dva minuta do kraja, a onda su Džejms trojkom i Lojd putem sa poludistance, za manje od minuta uveli svoj tim u vođstvo. Vilbekin je trojkom o tablu vratio svoj tim u prednost, a Okobo je poravnao rezultat. Lojd je promašio trojku za pobedu i rezultat je ostao 70:70, pa se otišlo u produžetak.

Produžetak je protekao u rezultatskoj klackalici. Kalatis je postigao dve trojke za redom i tako doneo prednost od jednog poena svojoj ekipi na 17 sekundi do kraja. Džejms se spetljao i ispustio loptu nakon čega je došlo do mrtve lopte na 2.5 do kraja. U skoku su bili bolji igrači Fenera, a domaći nisu stigli ni da naprave faul. Konačni rezultat 80:79.