Crvena zvezda je prvi finalista Kupa Radivoja Koraća

Crvena zvezda je savladala ekipu Čačka 94 i tako obezbedila sebi mesto u finalu Kupa Radivoja Koraća – konačan rezultat bio je 87:52.

Prve poene na meču videli smo nakon nešto manje od minuta igre, kada je Nemanja Nedović iz nešto lošije organizovanog napada Zvezde pogodio za tri poena sa oko devet metara. Čačane je na semafor upisao Stojan Dodić, nakon sjajnog ofanzivnog skoka i poravnao rezultat. Ekipa iz KLS-a je svesno pokušala da “zgura” što više tela u reket, tako da je od početka susreta Zvezda imala nešto više prostora na šutu sa distance, pogotovo na trojkama iz ćoška. Koncepcijski rizik, kako se to kaže.

POTPUNI EGAL NA OBE STRANE PARKETA

Nervozan uvod na obe strane parketa, nekoliko promašenih šuteva i epilog je ukupno svega sedam viđenih poena za četiri i po minuta igre. Sferopulos zove prvi tajm-aut, vidno nezadovoljan nakon što je njegova ekipa dozvolila 2-3 ofanzivna skoka protivniku u kratkom razmaku. Nismo često viđali Grka toliko energičnog i frustriranog.

Tri poena je Crvena zvezda postigla za više od pet minuta igre, ne toliko zbog dobre odbrane tima iz Čačka, već zbog činjenice da je već tada ogroman broj otvorenih šuteva promašio tim sa Malog Kalemegdana. Veoma dobra igra Čačka 94 do kraja prve deonice, uspela je Zvezda dođe do nešto tečnijih napada i lakših realizacija, ali daleko je to bilo od bilo čega dovoljno kvalitetnog za čak i vođstvo na semaforu. Koliko je “crveno-belima” loše krenulo govori i činjenica da je roviti Miloš Teodosić morao na parket pre isteka prve četvrtine.

Druga četvrtina – serija 4:0 za Čačane. Luka Mitrović je na asistencije Miloša Teodosića “izmišljao” poene za Zvezdu kada baš ništa nije polazilo za rukom. Potpuni egal i da nivo takmičenja koji obe ekipe igraju nije poznat, po viđenom na terenu bi se reklo da su približnog kvaliteta. Skromno prvo poluvreme na obe strane, Zvezda dovoljno bolja da se nešto više odlepi pred sam kraj uz neke pogođene otvorene šuteve – 23:35.

ZVEZDIN GAS, ČAČANI POSUSTALI

Nekako je nečujno Zvezda otišla na velikih +18 već početkom treće deonice, od tog momenta je sve više postajalo izvesnije da će tim Janisa Sferopulosa ući u mirniju završnicu, sa komfornom razlikom. Počeli su da ulaze šutevi sa distance, ali i značajno se ubrzao tempo meča, baš ono što je Zvezda tražila, to je i dobila. Nedović i Giedraitis su “kumovali” trojkama ozbiljnijem vođstvu, Čačani su energetski posustali i odbrana im više nije bila na nivou iz prvog dela. Na kraju treče četvrtine – 64:37 za “crveno-bele”.

Do kraja meča, odnosno u kompletnoj četvrtoj četvrtini, Zvezda je “odrađivala” posao i održavala veliku rezultatsku razliku na semaforu. Nastavili su se dobri procenti realizacije šuta spolja, tako da je bilo sasvim očekivano da na kraju meč bude završen velikim “plusom” u korist “crveno-belih”. Ono što može da bude veoma dobra vest jeste činjenica da je Dalibor Ilić imao sasvim pristojnu ulogu i solidnu partiju, Luka Mitrović je verovatno bio i najkonstantniji na terenu, makar što se tiče poenterskog učinka. Protok lopte, bolji odabir šuteva, sve je vodilo u tzv. jednosmernu ulicu. U strelce se upisao i Andrej Kostić, mlada nada tima sa Malog Kalemegdana.

Uprkos tome što su na kraju doživeli ubedljiv poraz, ovo je turnir koji će svakako svi u ekipi Čačka 94 dugo pamtiti, napravili su sjajan rezultat i nikako im ne treba oduzeti zasluge za to. Postoji mnogo prostora za napredak, ima pregršt talentovanih momaka i igrača koji su još uvek spremni da napreduju, tako da je KLS u čačanskom timu pokazao da i te kako ovo takmičenje za potcenjivanje.

S druge strane, Sferopulos i stručni štab već gledaju ka sutrašnjem finalu, u kojem će im rival biti bolji iz okršaja Partizana i Vojvodine.